Klavyeden Nazar Boncuğu Sembolü (🧿) Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere klavyeden nazar boncuğu işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyeden bir sürü özel işaret ve semboller yapılabilmektedir.Daha önceden klavyeden özel semboller yapma adlı yazımızda detaylı anlatım yapmıştık.Şimdi de sizlere klavyeden nazar boncuğu işareti nasıl yapabiliriz onu paylaşacağız.

Arkadaşlar klavyeden şuanlık için maalesef nazar boncuğu sembolü(emojisi) yapılamıyor.Ama klavyeye bu özellik geldiği anda sitemize yapılış tuşlarını ekleyeceğiz.

Fakat bazı emoji uygulamarını kullanarak nazar boncuğu işaretini telefonlarınızdan yapabilirsiniz.Mesela “Emojum” adlı uygulamayı telefonlarınıza indirerek nazar boncuğu emojisini rahatlıkla bulup istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

Ayrıca bunun yanı sıra html ve css ile de kolaylıkla nazar boncuğu yapabilirsiniz.Onun kodlarına ise buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi html ve css ile üstte paylaştığımız siteye giderek ve kodlarını sitenize ekleyerek resimdeki gibi nazar boncuğu yapabilirsiniz.

Son olarak dilerseniz üstteki resmi kopyalayarak da istediğiniz yere nazar boncuğu ekleyebilirsiniz.

GÜNCELLEME

Win+. tuşlarına basarak çıkan emojiler kısmından nazar boncuğu yapabilirsiniz. Öncelikle Win + . tuşlarına basın. Ardından buradan aşağıda gördüğünüz gibi alttaki balon işaretine tıklıyoruz ve sonrasında biraz altlara inince nazar işaretine ulaşmış oluruz. Buradan nazar simgesine tıklarsanız nazar emojisi yapmış olursunuz.

Veya alttaki nazar boncuğu emojilerini ctrl+c ve ctrl+v kopyala yapıştır yaparak istediğiniz yere ekleyebilirsiniz.

  • Nazar boncuğu emojisi ==> 🧿🧿🧿🧿🧿🧿

Yukarıdaki nazarlık emojilerini kopyalayıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. Bu şekilde de yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir