Klavyeden ✓ Tik (Onay) İşareti Yapmak

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere klavyeden tik yani onay işareti nasıl yapabiliriz onu anlatacağız.

Öyle bir an gelir ki klavyemizden buradaki “” gibi. tik yani onay işareti yapmak isteriz.Peki bunu nasıl yapabiliriz şimdi onu öğrenelim.

Klavyeden Tik İşareti Nasıl Yapılır?

Klavyeden tik(onay) işaretini alt+0252 tuşlarıyla yapabilirsiniz.Yani öncelikle klavyemizden alt tuşuna basılı tutuyoruz.Ardından sağ taraftaki numlock rakamlarından 0, 2, 5 ve 2 tuşlarına sırasıyla basıyoruz.Sonrasında otomatikman “” işaretini yapmış oluyoruz.

Bazı bilgisayarlarda bu kombinasyonla tik işareti yapılmıyor.Fakat klavyeden yapamayanlar kopyala yapıştır yöntemi ile aynı şekilde tik işaretini istediği ortamlarda yapabilirler.Bunun için “” buradaki tik işaretini kopyalayın ve istediğiniz belgeye(word,excel vb.) yapıştırın.Bu yöntem tik işaretini yapmanın kesin yöntemidir diyebiliriz. Tik işaretini rahat kopyalamanız için büyük puntolarla işareti aşağıya ekledik.

  • Tik işareti ==> ✓

Ek olarak klavye ile semboller ve özel işaretler yapma adlı yazımızı okuyarak klavye üzerinden bir çok özel işaretler yapmayı öğrenebilirsiniz.Şimdilik bu kadar.İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir