Klavyeden Yukarı-Aşağı-Sağ-Sol (↑,↓,→,←) Ok İşaretleri Nasıl Yapılır?

Bu yazımızda sizlere klavyeden yukarı, aşağı, sağa ve sola yön işaretleri(ok işaretleri) nasıl yaparız onu anlatacağız.

Word’de,Power Point’te veya başka bir platformda ödevlerimizi yaparken çoğu zaman ok işareti yapma ihtiyacı duyarız.Çünkü ok işaretleriyle birlikte yaptığımız ödevlerimiz daha şık ve belirgin gözükür.Peki klavyemizden ok işaretlerini nasıl yaparız şimdi onu öğrenelim.

Yukarı Ok İşareti(↑) Yapmak

Klavyeden yukarı ok işareti(↑) yapmak için “Alt+24” tuşlarına basıyoruz.Öncelikle Alt işaretine basılı tutuyoruz ve ardından klavyemizin sağında bulunan rakamlardan sırasıyla 2 ve 4 tuşuna basıyoruz.Sonrasında “↑” bu şekilde ok işareti yapmış oluyoruz.

Aşağı Ok İşareti(↓) Yapmak

Eğer klavyeden aşağı ok işareti(↓) yapmak istiyorsanız “Alt+25” tuşlarına basmamız gerekmektedir.Öncelikle Alt işaretine basılı tutuyoruz ve ardından klavyemizin sağında bulunan rakamlardan sırasıyla 2 ve 5 tuşuna basıyoruz.Sonrasında “↓” bu şekilde ok işareti yapmış oluyoruz.

Sağ Ok İşareti(→) Yapmak

Eğer sağa doğru ok işareti yani sağa yön işareti(→) yapmak istiyorsanız “Alt+26” tuşlarına basmamız gerekmektedir.Öncelikle Alt işaretine basılı tutuyoruz ve ardından klavyemizin sağında bulunan rakamlardan sırasıyla 2 ve 6 tuşuna basıyoruz.Sonrasında “→” bu şekilde ok işareti yapmış oluyoruz.

Sol Ok İşareti(←) Yapmak

Son olarak eğer klavyeden sola doğru giden ok işareti(←) yapmak istiyorsanız “Alt+27” tuşlarına basmanız gerekmektedir.Öncelikle Alt işaretine basılı tutuyoruz ve ardından klavyemizin sağında bulunan rakamlardan sırasıyla 2 ve 7 tuşuna basıyoruz.Sonrasında “←” bu şekilde ok işareti yapmış oluyoruz.

NOT1=Eğer klavyeden yapmam derseniz yön işaretlerini kopyala yapıştır yaparak da istediğiniz yerde kullanabilirsiniz.

NOT2=Ek olarak alt+29 kombinasyonunu kullanarak çift yönlü ok yapabilirsiniz.Dilerseniz alt tuşu + 20 küsürlü kombinasyonlarla klavyeden değişik ok işaretleri yapabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.İyi çalışmalar…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir