Klavyeden Yüzde İşareti { % } Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere klavyeden % bu şekilde yüzde işareti nasıl yapılır onu anlatacağız.

Klavyeden bir sürü özel işaret ve semboller yapabiliyoruz. Bunlardan birisi de özellikle matematik derslerinde çok kullandığımız % bu şekildeki yüzde işaretidir. Peki bu yüzde işaretini klavyeden nasıl yapabiliriz şimdi 4 farklı yöntemle anlatalım.

Yöntem 1-) Öncelikle ilk yöntem olarak klavyeden Shift+5 tuşuna bastığımız % bu şekilde yüzde işareti yapabiliriz. Yani öncelikle enter tuşunun altındaki Shift tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından klavyenin üst tarafında bulunan rakamlardan 5 rakamına basıyoruz. Sonrasında “%” burada gördüğünüz gibi yüzde işaretini yapmış olursunuz.

Yöntem 2-) İkinci bir yöntem olarak klavyeden Alt+37 kombinasyonuna basarsak da yüzde işareti yapmış oluruz.

Yani yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi öncelikle space tuşunun solundaki Alt tuşuna basılı tutun. Sonrasında numpad bölümündeki rakamlardan sırasıyla 3 ve 7 tuşlarına basın. Sonrasında “%” buradaki gibi yüzde sembolünü yapmış olursunuz.

Yöntem 3-) Üçüncü bir yöntem olarak ise karakter eşlem programından yüzde işareti yapmaktır. Bunun için öncelikle başlat menüsüne tıklıyoruz. Ardından arama yerine “Karakter Eşlem” yazıyoruz. Karakter eşlemi açtıktan sonra “Unicode’a git:” kısmındaki boş yere “0025” kodunu yazıyoruz. Sonrasında yüzde işaretini Seç ve Kopyala tuşlarına basarak yapmış oluyoruz. Bu arada % yüzde işaretinin evrensel kodu “U+0025” ‘dir.

Yöntem 4-) Son olarak eğer bu 3 yöntemi de yapmak istemiyorum diyorsanız “%” buradaki yüzde işaretini kopyala yapıştır yöntemiyle de yapabilirsiniz. Yani % bu işareti ctrl+c yapıp kopyalayarak ctrl+v yapıp istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz. En kolay yöntemi de budur diyebiliriz. Daha iyi kopyalama yapmanız için aşağıya yüzde sembolünü ayrıca olarak ekleyelim.

Yüzde İşareti ==> %

Bu şekilde farklı yöntemlerle klavyeden yüzde işareti yapabiliyoruz. Herkese iyi çalışmalar ve iyi ödev yapmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir