KPSS Çıkmış Sorulara Nereden Bakılır? KPSS Çıkmış Sorular PDF Hangi Sitede Var?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere KPSS çıkmış sorulara nereden ulaşılır, nasıl bakılır ve bilgisayara indirilir kısaca onu anlatacağız.

KPSS sınavının yaklaşmasıyla birlikte sınava girecek adaylar çıkmış soruları çözmeye başladı. Uzmanların tavsiyelerine göre çıkmış soruları bilgisayarınıza indirip yazıcıdan çıkartıp veya bilgisayar üzerinden soru çözümü yaparak sınava çok daha güzel hazırlanabilirsiniz. Çıkmış sorulardan sınava çalışmak her zaman etkili bir yöntemdir ve adayları bir adım daha ileri götürür diyebiliriz. Şimdi sizlere KPSS çıkmış sorulara nasıl ve nereden ulaşılır, ücretsiz olarak nasıl indirilir kısaca onu göstereceğiz.

KPSS Çıkmış Sorulara Nasıl Bakılır, Nereden Ulaşılır?

KPSS çıkmış sorulara ÖSYM’nin resmi sitesi olan “www.osym.gov.tr” adresinden bakabilirsiniz. KPSS çıkmış soruların tamamı “www.osym.gov.tr/TR,15071/kpss-cikmis-sorular.html” bu adreste yer almaktadır.

  • KPSS çıkmış soruların bulunduğu adres ==> www.osym.gov.tr/TR,15071/kpss-cikmis-sorular.html

1-) KPSS çıkmış sorulara bakmak için öncelikle yukarıda verdiğimiz adrese girin. Ardından burada yıllara göre açılır butonlar çıkacak. Buradan hangi yılın çıkmış sorularına bakmak istiyorsanız ona tıklayın.

2-) Sonrasında KPSS’nin hangi çıkmış sınavının sorularına bakmak istiyorsanız ona basın. Mesela normal üniversite mezunlarının girdiği Genel Kültür-Genel Yetenek sınavı için aşağıda gördüğünüz gibi lisans kısmını seçmeniz gerekiyor. Lise mezunlarının girdiği ise ortaöğretim oluyor.

3-) PDF versiyonunu açtıktan sonra bunu bilgisayarınıza indirmek için sağ üst taraftaki indirme butonuna basabilirsiniz.

4-) Böylelikle KPSS çıkmış soruları, deneme sınavını bilgisayarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu site tamamen ÖSYM’nin resmi web sitesidir. Yani gönül rahatlığıyla indirip bilgisayarınızdan soru çözümleri yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Bu şekilde KPSS geçen yıllarda çıkan tüm soruları ücretsiz olarak resmi ÖSYM’nin sitesinden indirebilirsiniz. Dilerseniz yazıcıdan çıkartıp deneme haline getirip çözebilirsiniz. Herkese sınavlarda başarılar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir