League of Legends Ejderlerin Verdiği Güçlendirmeler

Herkese selamlar, bu yazımızda sizlere League of Legends oyunundaki ejderlerin verdiği güçlendirmeleri aktaracağız.Şimdiden iyi okumalar dileriz.

Öncelikle oyunda dağ,bulut,okyanus,alev ve kadim olmak üzere toplamda 5 tane ejder mevcuttur.35. dakikaya kadar kadim ejderi çıkmaz diğer 4 ejderlerden rastgele çıkar.Çünkü kadim ejderi aralarında en güçlü ejderdir.O yüzden 35. dakikadan sonra çıkar.Diyelim ki 40. dakikada kadim ejderi X takımı aldı.Sonrasında tekrar kadim ejderi çıkar yani diğer 4 ejder çıkmaz.

Oyun içinde hangi ejderin çıkacağını ejder bölgesindeki sembolden anlayabiliriz.Şimdi gelelim ejderlerin verdiği güçlendirmelere.

Başlıklar

Dağ Ejderinin Verdiği Güçlendirmeler

Dağ ejderi kulelere ve ormandaki canavarlara ekstra vuruş yapmanızı sağlar.Oyunun ilerleyen safhalarında oldukça işe yarayabilir.Peki verdiği tüm güçlendirmeler neler şimdi onlara bakalım.

==>Dağ ejderini ilk kestiğinizde kulelere ve canavarlara verdiğiniz hasar %10 artıyor.

==>Dağ ejderini ikinci kestiğinizde kulelere ve canavarlara verdiğiniz hasar %20 artıyor.

==>Dağ ejderini üçüncü kestiğinizde kulelere ve canavarlara verdiğiniz hasar %30 artıyor.

Bulut Ejderinin Verdiği Güçlendirmeler

Bulut ejderi takımdaki oyuncuların hareket hızını arttırır.Bu da ormancılar için oldukça güzel bir güçlendirmedir diyebiliriz.Lakin bu hareket hızı takım savaşlarında geçerli değildir.Şimdi verdiği tüm özelliklere geçelim.

==>Bulut ejderi ilk kez öldürüldüğünde tüm takıma +15 hareket hızı verir.

==>Bulut ejderi ikinci kez öldürüldüğünde tüm takıma +30 hareket hızı verir.

==>Bulut ejderi üçüncü kez öldürüldüğünde tüm takıma +45 hareket hızı verir.

Okyanus Ejderinin Verdiği Güçlendirmeler

Tüm ejderler arasındaki en değersiz ejderdir diyebiliriz.Bu ejderin verdiği özellik can ve mana yenilenmesini arttırmasıdır.Bu da diğer ejderlere göre kıyaslandığında faydasının oldukça az olduğunu görüyoruz.Şimdi özelliklerine geçelim.

==>Okyanus ejderi ilk kez öldürüldüğünde eksik can ve mana değerinin %10’unu 18 saniyede bir geri vermektedir.

==>Okyanus ejderi ikinci kez öldürüldüğünde eksik can ve mana değerinin %10’unu 12 saniyede bir geri vermektedir.

==>Okyanus ejderi üçüncü kez öldürüldüğünde eksik can ve mana değerinin %10’unu 6 saniyede bir geri vermektedir.

Alev Ejderinin Verdiği Güçlendirmeler

Kadimden sonraki en değerli ejderdir.Alev ejderi rakip şampiyonlara verilen hasarı arttırmaktadır.Bu da takım savaşlarında ne kadar önemli olduğunu gösterir.Şimdi özelliklerine göz atalım.

==>1. Alev ejderi kesildiğinde tüm takıma +%8 oranında yetenek gücü ve saldırı gücü artışı vermektedir.

==>2. Alev ejderi kesildiğinde tüm takıma +%16 oranında yetenek gücü ve saldırı gücü artışı vermektedir.

==>3. Alev ejderi kesildiğinde tüm takıma +%24 oranında yetenek gücü ve saldırı gücü artışı vermektedir.

Kadim Ejderinin Verdiği Güçlendirmeler

Şimdi geldik en güçlü ejderimize.Kadim ejderhayı alan takım 120 saniye boyunca alev alev parıldar ve takım olarak oldukça ekstra hasara sahip olur.Kadim ejder 35. dakikadan sonra her 10 dakika da bir haritaya iner.Oyunun ilerleyen safhalarında Baron‘dan daha güçlü olduğu söylenir.Şimdi kadim ejderin verdiği tüm güçlendirmeleri okuyalım.

==>Kadim ejder alındıktan sonraki 120 saniye boyunca normal saldırı ve büyü hasarları hedefi 3 saniye boyunca 45 hasar vererek yakar.(Önceden alınan her ejder güçlendirmesi başına +45 hasar verir.)

==>Kadim ejder alındıktan sonraki 120 saniye boyunca önceki alınan ejderlerin(element ejderlerinin) güçlendirmelerini %50 oranında arttırır.

YORUMLAR

  1. BULUT EJDERHASI EN IYISIDIR BASKA IYISI YOKTUR LAY LAY LAY LAY LAY LAY LAAAY BULUTTT EJDERHASIIIIIIII LAY LAY LAY LAY LAY LAY EN IYIDIRRRRRRRR

    1. Efendim bu yazı 3 yıl önceki güncellemeye göre yazılmıştı. Yani o zamandaki en iyi ejderler sıralaması bu. Konuyu da güncellememişiz öylece kalmış. Dediğimiz gibi eski ejderha sıralamaları 🙂

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir