League of Legends Ekran Çözünürlüğü Nereden Ayarlanır?

Herkese iyi günler arkadaşlar bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda ekran çözünürlüğünü nereden ayarlarız onu anlatacağız.

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından birisi olan LoL’de oyunu daha iyi oynamak için ekran çözünürlüğü ayarlarını iyi yapmamız gerekmektedir. Eğer bilgisayarınız kasıyorsa çözünürlüğü düşürebilirsiniz veya bilgisayarınız kaliteliyse ve oyunu hd olarak oynamak isterseniz çözünürlüğü arttırabilirsiniz. Şimdi sizlere LoL oyununda ekran çözünürlüğü nasıl ayarlanır onu anlatalım.

LoL Ekran Çözünürlüğü Nasıl Ayarlanır?

1-) Oyunda ekran çözünürlüğünü değiştirmek için öncelikle oyuna girmek gerekiyor. Çünkü çözünürlük oyun içerisinden değişmektedir.

2-) Oyuna girdikten sonra “ESC” tuşuna basın. Ardından aşağıdaki gibi seçenekler ekranı çıkacak. Buradan sol menüden “Görüntü” kısmına giriyoruz. Oradan da sol üstte bulunan “Çözünürlük” bölümüne basıyoruz ve istediğimiz boyutlarda çözünürlüğü seçiyoruz.

3-) Sonrasında ise “Tamam” butonuna basıyoruz ve çözünürlüğü aktif etmiş oluyoruz. Bu arada çözünürlük boyutları ne kadar yüksek olursa oyunun kalitesi o derecede artar diyebiliriz. Eğer oyunun fazla kasmasını istemiyorsanız çözünürlüğü ve alt tarafta bulunan oyun kalitesini düşük yapabilirsiniz. Yani kısaca “Görüntü” bölümünden oyun içi grafik ayarlarını kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bu şekilde oyun içerisinden ekran çözünürlüğü ayarlarını değiştirebilirsiniz. Umarız yararlı olur. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir