League of Legends En İyi Ap+Tank İtemleri

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere League of Legends oyunundaki en iyi ap+tank eşyalarının isimlerini paylaşacağız.

Dünyanın en çok oynanan online oyunlarından birisi olma özelliği taşıyan League of Legends’ın bir çok itemi bulunmaktadır.Bunlardan bazıları da bu konumuzda sizlere paylaşacağımız tank+ap itemleridir.Yani bu yazımızda sizlere en iyi hem ap hem de tank itemleri hangileri onları paylaşacağız.Umarız faydası olur.Şimdiden herkese iyi eğlenceler dileriz.

Maddeler halinde en iyi ap+tank itemlerini paylaşalım.

1-)Rylai’nin Kristal Asası;

İtemin fiyatı 3200 altındır.İtem 400 can ve 100 yetenek gücü vermektedir.İtem özel pasif olarak, hasar veren büyüler ve yetenekler, büyünün türüne bağlı olarak rakiplerin hareket hızını azaltır.Yani bu itemi aldığınızda rakiplerin hareket hızını otomatikmen azaltmaktadır.Bu item tank ap çıkanlar için kesinlikle tercih edilmesi gereken itemlerin başında gelmektedir.

2-)Asırlık Sopa;

Asırlık sopa en iyi ap+tank itemlerinden birisidir.Çünkü item hem 300 can hem 300 mana hem de 60 yetenek gücü vermektedir.Ek olarak pasifiyle birlikte yük biriktirerek itemin özellikleri artar.İtemin değeri 2700 altındır.

3-)Liandry’nin Eziyeti;

Liandry’nin Eziyeti en iyi ap+tank itemleri arasında gelmektedir.İtemin fiyatı 3200 altındır.İtem 80 yetenek gücünün yanı sıra 300 can vermektedir.Ek olarak özel pasif şeklinde +15 büyü nüfuzu bulunmaktadır.Bir diğer pasifi ise bu itemi aldığınızda kullandığınız büyüler rakibi 3 saniye boyunca yakarak mevcut can değerinin %2 kadarına eşdeğer ilave büyü hasarı verir.

Bu item hem yetenek gücü hem de can vermektedir.O yüzden ap tank çıkacaksanız kesinlikle tercih etmeniz gereken itemlerin başında gelir.

4-)Cehennem Asası;

Cehennem asası genelde orta koridor yetenek gücü vuran şampiyonların rakip ap şampiyona karşı aldığı itemdir.İtem hem büyü direnci hem de yetenek gücü verdiği için genelde ap+tank veya ap+yarı tank kasan şampiyonların tercih ettiği bir itemdir.

İtem +60 büyü direnci ve +60 yetenek gücü vermektedir.Ek olarak bekleme süresinde %10 azalma sağlarken pasif olarak da yakındaki rakip şampiyonlara %10 fazladan büyü hasarı verir.İtemin fiyatı 2750 altındır.

5-)Zhonya’nın Kumsaati;

Son olarak en iyi ap+tank itemlerinden birisi ise Zhonya’nın Kumsaati’dir.İtem hem yetenek gücü hem de zırh sağlamaktadır.İtem +70 yetenek gücü ve %45 zırh vermektedir.Birde bekleme süresinde %10 azalma sağlamaktadır.İtemin değeri 2900 altındır.

Ek olarak itemi kullandığınızda 2.5 saniye boyunca hasar almamanızı sağlıyor.Bu özellik de oldukça faydalı olduğu için hemen hemen tüm ap+tank şampiyonlara bu item çıkılmaktadır.Bazen ap supportlara da bu item çıkılıyor.

En iyi hem ap hem tank itemleri bu şekildedir arkadaşlar.Diğer ap+tank itemlerini de zamanla ekleyeceğiz.Zaten bu itemlerin dışında başka ap-tank eşyası yok gibi.Bir sorunuz olursa yorum kısmından sorabilirsiniz.Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir