League of Legends Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

Merhabalar bu yazıda sizlere League of Legends oyununda kişi engelleme ve engellenenleri kaldırma nasıl yapılır onu anlatacağız.

LoL oyununda oyun içerisinde kişilerin konuşmasını “TAB” tuşuna basarak ve engelleyeceğiniz kişinin yanlarında çıkan ünlem işaretine basarak chat bölümünden engel atabiliyorsunuz. Fakat bu oyun içindeki engellemedir. Bunun dışında normal bir sihirdar hesabını engellemek de mevcuttur. Bu engeli attığınızda kişi sizin açık mı kapalı mı olduğunuzu göremeyecektir. Ayrıca o kişi size mesaj atamayacaktır. Peki oyunda kişi engelleme ve bu engeli kaldırma nasıl yapılır şimdi maddeler halinde anlatalım. Ayrıca engellenenler listesine nereden bakarız onu da gösterelim.

LoL Kişi Engelleme ve Engel Kaldırma Nasıl Yapılır?

1-) Kişi engellemek ve engellenenler listesini açmak için öncelikle lol hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından ana ekranın en sağ üst tarafındaki dişli çark işaretine yani ayarlar butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan pencerede soldaki menülerden “Engellenenler Listesi” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından burada engellenenler listesi bölümü karşımıza çıkacaktır. Buradan oyuncu adını girerek ve “Engelle” butonuna basarak kişileri engelleyebilirsiniz. Ayrıca engellediğiniz kişiler bu sayfada çıkacaktır. Bizim engellediğimiz oyuncu olmadığı için gözükmüyor. Fakat sizde varsa gözükecektir. Engellediğiniz kişilerin engelini kaldırmak için o kişinin üzerine tıklamanız gerekmektedir. Yani üzerine 1 kere tık yaptığınız engeli kalkacaktır.

4-) Ayrıca dilerseniz chat bölümünden kişinin üzerine sağ tık yaparak ve engelle tuşuna basarak da onları engelleyebilirsiniz. Fakat buradan da oluyor dediğimiz gibi. Yani buradaki engellenenler listesinden hem engelleme yapabilirsiniz hem de engellediğiniz kişilerin engelini kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde oyunda kişileri engelleyebilir veya listeden engelini kaldırabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir