League of Legends TFT Çatapat Nasıl Alınır? (Yasuo TFT Hortum Efekti)

Merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere LoL TFT’de çatapat animasyonları nasıl satın alınır kısaca onu anlatacağız.

League of Legends’ın beğenilen taktik oyunu TFT’de oyun sonunda rakibinizi yendiğinizde rakibinize özel animasyonlu efekt vuruşları yapabiliyorsunuz. Bunun adına kısaca çatapat deniliyor. İllaki oynarken görmüştürsünüz mesela o kapışmayı kazandığınızda Yasuo karşıdaki oyuncuya hortum atıyor. Heimerdinger İngiliz anahtarı tarzında bir şey fırlatıyor. Vesaire bu şekilde çatapatlı animasyonlar oldukça beğeni toplamaktadır. En çok beğenileni ise Yasuo’nun hortumudur. Şimdi sizlere LoL TFT çatapat nasıl satın alınır, Yasuo’nun hortumlu çatapatı nasıl satın alınır, kaç RP onu anlatacağız.

LoL TFT Çatapat Animasyon Vuruş Efekti Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar oyunda çatapat almak için “TFT Ejderhalar Diyarı Özel Kartı” satın almanız gerekiyor. Bu ise 1295 RP’dir. Daha doğrusu şimdiki TFT 7 setinde ismi “TFT Ejderhalar Diyarı Özel Kartı” bu şekilde geçiyor. Ama önceki setlerde mesela “TFT Galaksiler Özel Kartı II” şeklindeydi. Eğer oyun içerisinde RP ile TFT Ejderhalar Diyarı Özel Kartı satın alırsanız zamanla güzel çatapatlar kazanabilirsiniz.

Bu kartı satın almak için ilk olarak Mağaza’yı açın. Ardından üst menüden “TFT” kısmına girin ve arama bölümüne “çatapat” yazın.

Ardından üstteki gibi sadece 1 seçenek çıkacak. Yani arama kısmına çatapat yazdığınızda sadece “TFT Ejderhalar Diyarı Özel Kartı” çıkacak. Satın almak için kartın üstüne tıklıyoruz.

Ardından 1295 RP ile bu kartı satın alabiliyoruz. Satın aldıktan sonra zamanla oyun bize güzel çatapatlar hediye edecektir. Yani bu kartı satın aldıktan sonra TFT oynadıkça güzel hediyeler kazanabilirsiniz.

TFT Yasuo Hortum Çatapatı (Çelik Fırtına) Nasıl Satın Alınır?

Bunun dışında araştırdığımız kadarıyla sadece Yasuo’nun hortum çatapatı özel RP ile alınabiliyor. Diğer çatapatlar için sanırım TFT Ejderhalar Diyarı Özel Kartınızın olması gerekiyor. Yasuo’nun özel çatapatını almak için (Çelik Fırtına Çatapatı) yine aynı mağaza kısmına giriyoruz. TFT kısmına girip arama bölümüne “Chibi Yasuo” yazıyoruz. Çünkü bu Yasuo’muzun adı Chibi Yasuo olarak geçiyor. Bu arada Yasuo’nun çatapatının adı “Çelik Fırtına” ‘dır. Yani hortum efektini yapmak için Çelik Fırtına çatapatına sahip olmanız gerekmektedir.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi 1900 RP karşılığında Chibi Yasuo’ya sahip olabilirsiniz.

Chibi Yasuo’nun içerisinde “Chibi Yasuo 1 Yıldız” strateji ustası ve 1 tane de “Çelik Fırtına” çatapatı yer almaktadır. Yani 1900 RP ile Chibi Yasuo satın alırsanız çelik fırtına hortum çatapatını da satın almış olursunuz. Bu çatapat oyunda en beğenilen çatapattır ve Yasuo’nun kendi özel hortumudur. Bu çatapatı aldığınızda TFT’de kazandığınız oyunların sonunda rakibinize otomatikman hortum fırlatmış olursunuz. Bu çatapat ile rakiplere büyük Yasuo hortum efekti fırlatılır. İyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir