Linkedin Özel Modda Görüntülenme (Özel Mod) Nasıl Açılır?

Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere Linkedin özel mod nasıl açılır resimli olarak onu anlatacağız.

Linkedin, iş bulmak isteyenler ve iş piyasasıyla alakalı en doğru haberlere ulaşmak isteyenler için dünyanın en iyi sosyal medya iş bulma sitelerinden birisidir. Linkedin üzerinden dünya genelinde işler bulabilirsiniz veya iş başvurusu yapabilirsiniz. Son derece kullanışlı bir sitedir. Aynı zamanda başka kişileri bağlantınıza ekleyebilir ve onları referans olarak kullanıp işlere öyle başvuru yapabilirsiniz. Diğer kişilerin profillerini de görüntüleyebilirsiniz. Üstelik sizin profilinize bakan kişileri de görme imkanına sahipsiniz. Fakat bazen sizin profilinize kimler bakmış ona bakarken özel modda görüntüleyenler çıkabiliyor. Bu özel moddaki kişilerin maalesef kim olduklarını öğrenemiyoruz. Ama eğer siz de başkalarının profiline baktığınızda o kişi sizin kim olduğunu görmesini istemiyorsanız hesabınızı özel modda kullanabilirsiniz.

Peki Linkedin özel mod nasıl açılır yani özel modda görüntülenme nasıl aktif yapılır şimdi onu anlatalım.

Linkedin Özel Mod Nasıl Açılır?

1-) Öncelikle linkedin.com sitesine giriyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından sağ üst taraftan profil resmimize tıklıyoruz ve açılan bölümden “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan yeni sayfada biraz aşağı iniyoruz ve diğerleri linkedin faaliyetlerinizi nasıl görüyor başlığının hemen altındaki “Profil görüntüleme seçenekleri” butonuna tıklıyoruz.

3-) Ardından oraya tıkladığımızda ise aşağıdaki gibi bir bölüm çıkacaktır. Buradan en alttaki seçenek olan “Özel mod” kısmını seçerseniz Linkedin profilinizi özel moda almış olursunuz. Yani buradan siz başkalarının profilini görüntülediğinizde onların ne göreceğini seçiyorsunuz. Eğer en alttaki özel modda görüntülenmeyi seçerseniz, siz başkalarının profilini görüntülediğinizde onlar sizin gerçek isminizi göremezler. Yani kısaca görünmez olursunuz diyebiliriz.

4-) Bu şekilde özel modu aktif edebilirsiniz. Mesela bir kişinin profiline bakarsanız o kişi sizi aşağıdaki gibi özel modda görmüş olur. Yani sizin gerçek isminizi göremez. Karşıdaki kişi profilimi kimler görüntülemiş bölümüne girdiğinde aşağıdaki gibi bir görüntüyle karşılaşmış olur. Yani burada siz özel modda baktığınız için sizin gerçek kimliğinizi öğrenememiş olur.

5-) Aynı şekilde Ayarlar ve Gizlilik > Profil görüntüleme seçenekleri bölümünden özel modu açabildiğiniz gibi dilerseniz özel modu kapatabilirsiniz.

Bu şekilde Linkedin özel modu açabilirsiniz. Umarız yararlı olur. Teşekkürler iyi günler dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir