Linkedin Profil Görünürlüğü Nasıl Kapatılır? Profilinizin Gözükmesini Engelleme

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Linkedin’de profil görünürlüğü nereden kapatılır onu anlatacağız.

Linkedin, aynı facebook, twitter, instagram gibi üyelerin kendilerine özel profil sayfasının olduğu bir nevi sosyal medya sitesidir. Tabii ki daha çok iş bulmaya yönelik bir platformdur. Fakat dediğimiz gibi herkesin kendine özel profil sayfası mevcuttur. Bu profilinizi başkaları görebilir ve duruma göre sizinle mesajlaşabilir. Normalde profilinizin herkese görünür olması daha iyidir çünkü bu sayede iş bulma oranınız ve bağlantılarınız artabilir. Fakat yeni bir iş bulduğunuzda ve linkedinde rahatsız edilmemek adına profilinizi diğer kişilere görünmez yapabilirsiniz yani diğerlerinin görmesini engelleyebilirsiniz. Şimdi bunu nasıl yaparız resimler eşliğinde anlatalım.

Linkedin’de Başkalarının Sizin Profilinizi Görmesini Engelleme

1-) Öncelikle linkedin.com sitesine giriyoruz ve hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından sağ üst profil resmimize basıyoruz ve açılan yerden “Ayarlar ve Gizlilik” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından açılan yeni sayfadan en üstteki diğerleri profil ve ağ bilgilerinizi nasıl görüyor başlığının hemen altındaki “Genel profilinizi düzenleyin” butonuna basınız.

3-) Sonrasında yine yeni sayfa olarak profil sayfamız açılacaktır. Burada sayfanın sağ tarafında aşağıda gördüğünüz gibi “Görünürlüğü Düzenle” bölümü var. Buradan “Genel profilinizin görünürlüğü” kısmını Açık yerine “Kapalı” yapıyoruz. Yani üzerine 1 kere tıklayınca otomatikman kapalıya dönecektir.

4-) Ardından bu şekilde linkedine üye olmayan kişiler sizin profil sayfanızı görememiş olacaktır. Mesela biz kendi sayfamız için yaptık ve aşağıdaki gibi bir uyarı aldık. Yani dışarıdan birisi sizin sayfanızı açtığında böyle bir hatayla karşılaşacaklardır. Bu sayede profilinizi kimse görmemiş olacaktır. Hata olarak “…. için tam eşleşme bulunamadı.” hatası verecektir.

5-) Bu arada profil sayfanızı tamamen görünmez yapmak yerine madde 3’teki resimde gördüğünüz gibi sadece isim soyisim bilgilerinizin gözükmesini sağlayabilirsiniz. Veya profil resminizin görünmemesini sağlayabilirsiniz. Veya buradan kimlerin bilgilerinizi görmesini istiyorsanız onu ayarlayabilirsiniz. Tamamen size kalmış.

NOT = Bu profil görünmezliğini sadece linkedine üye olmayan kişiler göremez. Yani bunun dışında linkedine üye olanlar yine sizin profil sayfanızı görebilir. Eğer linkedin üyelerinin de görmesini engellemek isterseniz kişileri teker teker engelleyebilirsiniz ve böylelikle profil gözükmesini engellemiş olursunuz.

Bu şekilde Linkedin profilinizi görünmez yapabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir