LoL Atlama Sorunu Nasıl Düzeltilir? LoL Yüksek PC’lerde Atlama ve Kısa Lag Oluyor!

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda atlama sorunu çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Arkadaşlar özellikle yüksek performanslı yeni bilgisayarlarda LoL oynarken bazen çok kısa da olsa lag gibi bir şeyler oluyor. Daha doğrusu oyun böyle sanki 1-2 saniyelik atlama yapıyor. Dediğimiz gibi özellikle yeni PC’lerde bu hata çok oluyor. Bunun nedeni aslında bir nevi bilgisayarın performansının oyunun ayarlarının üstünde olmasından kaynaklanıyor. Bu atlama olayı internetle alakalı değildir. Atlama sorununu yani 1-2 saniyelik lag sorununu çözmek için FPS sabitlemesi veya monitör hz sabitlemesi yapabilirsiniz. Aslında birden fazla çözüm yöntemi var. Fakat oyun içerisinden yapılan ayarla da bu sorun çözülebiliyor. Şimdi ayrıntıları görseller eşliğinde anlatalım.

League of Legends Atlama ve 1 Saniyelik Lag Sorunu Nasıl Çözülür?

1-) League of Legends’da atlama sorunu birçok yöntemle çözülebiliyor. Fakat en kısa çözüm yolu oyun içerisinden yapılmaktadır. Öncelikle oyuna girin. Ardından ESC tuşuna basın buradan sol menüden “Görüntü” kısmına girin. Ardından burada alt tarafta “Kare Hızı Sınırı” bölümü var. İşte burayı kendi monitörünüzün kalitesine göre ayarlayın. Mesela biz 75 hz de yüksek fps oynayınca atlama sorunu alıyorduk. Bunun için fps’i 60’a sabitledik ve sorun çözüldü. Sizler de ilk olarak buradaki fps’yi 60 yapıp deneme yapabilirsiniz. Sorun büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır. Fakat yine atlama, lag gibi problemler yaşarsanız o zaman kendi monitör kalitenize göre farklı ayarlamalar yapabilirsiniz.

2-) Ayrıca “Kenar yumuşatma” tikli ve “Dikey senkronizasyonu bekle” seçeneği ise kapalı olabilir. Sonrasında tamam butonuna basıp oyunu tekrar oynamaya devam edin. Dediğimiz gibi gizde bu tarz hata alıyorduk ve fps’yi 60’a sabitleyince hata çözüldü. Sizler de bu şekilde deneyip kontrol edebilirsiniz.

3-) Bazı kaynaklarda yazan bilgilere göre ise FPS ayarını yukarıda gördüğünüz gibi sınırsız yapınca da sorun çözülebiliyor. Ama bizde 60’a sabitleyince sorun çözülmüştü. Dilerseniz bu şekilde sizler de deneme yapabilirsiniz.

Bu şekilde oyun içerisinde atlama sorununu çözebilirsiniz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir