LoL Güncel Versiyonu (Yaması) Kaçtır? LoL Güncel Sürümünü Öğrenme

Merhabalar değerli arkadaşlar, bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda güncel versiyon, güncel yama kaçtır, nasıl ve nereden öğrenilir kısaca onu anlatacağız.

League of Legends ayda 1, ayda 2 veya farklı olmak üzere yeni yamalar yayınlıyor. Oyunda herolara buff veya nerf gelebiliyor. İşte bu bakımdan da yeni yamalar yayınlanıyor. Oyunun güncel versiyonunu, Türkiye’deki güncel yama versiyonunu öğrenerek ona göre şampiyon analizleri yapabilirsiniz. League of Legends oyundaki güncel sürümü öğrenmenin 2 farklı yöntemi vardır diyebiliriz. Şimdi 2 farklı yöntemi de sizlere aktaralım.

League of Legends Güncel Versiyon (Sürüm) Kaçtır, Nasıl Öğrenilir?

Birinci Yöntem:

League of Legends güncel versiyonunu öğrenmek için ilk olarak “www.leagueoflegends.com/tr-tr/news/tags/patch-notes/” buradaki siteye giriyoruz. Bu sayfaya girdikten sonra burada en son girilen içerik (yama notları) oyunun son versiyonu olmaktadır.

Yani yukarıda gördüğünüz gibi şuanda League of Legends güncel yaması 12.13 ‘tür. Bu sayfanın en sol üstündeki yama en güncel yama oluyor. Buradan girerek güncel yama verilerini okuyabilirsiniz. Şuanda LoL güncel versiyonu 12.13 şeklindedir. Şimdi diğer yönteme geçelim.

İkinci Yöntem:

Diğer yöntemimiz ise oyun içerisinden güncel sürümü öğrenmektir. İlk olarak LoL hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından sağ üstteki dişli çark ayarlar tuşuna basıyoruz.

Ardından açılan yerde sol en alttaki “Sürüm” kısmına giriyoruz.

İşte buradan oyunun son sürümünü öğrenebiliriz.

Gördüğünüz gibi şuanda League of Legends güncel sürümü 12.13 yamasındadır. Sizler de bu şekilde oyunun güncel versiyon numarasını öğrenebilirsiniz.

Ek olarak LoL sürümlerdeki soldaki sayı sezon numarasını temsil ediyor. Yani 12.13 yaması için LoL’ün 12. sezonunun 13. güncellemesidir diyebiliriz. Örneğin 2022 yılının ilk yaması 12.1 ‘dir. Aynı şekilde gelecek sezon da 13.1 yamasından devam edilecek. Yani sezon ilerledikçe sürüm numarası da artacaktır. 2021 yılındaki bir önceki sezon sürümleri 11.1, 11.2, 11.3 vb. şeklindeydi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir