LoL Haftalık Ücretsiz Şampiyonlara (Hero) Nereden Bakılır?

Herkese selamlar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere LoL oyununda haftalık ücretsiz şampiyon listesine nereden ulaşırız onu anlatacağız.

League of Legends oyununda hatalık ücretsiz şampiyon rotasyonu bulunmaktadır. LoL yöneticileri yani Riot Games oyuna yeni başlayanlar veya hesabında tüm şampiyonların açık bulunmadığı kişiler için haftalık olarak ücretsiz şampiyon açmaktadır. Buna göre her hafta belli bir sayıda ücretsiz şampiyonu mavi özlerle satın almadan oynayabiliyorsunuz. Mesela 6300 mavi öz ile satın alınabilen herolar da bu ücretsiz şampiyon rotasyonuna girebiliyor artık haftadan haftaya şansınıza ne gelirse diyelim.

Bu ücretsiz şampiyonlara LoL’ün buradaki resmi web sitesinden haftalık olarak ulaşabilirsiniz. Fakat aynı zamanda oyunun içerisinden de ulaşmanız mümkündür. Peki bu ücretsiz şampiyonların listesine güncel olarak oyun içerisinde nereden ulaşabiliriz şimdi sizlere onu anlatalım.

1-) Öncelikle oyunumuzu açıyoruz. Ardından üst menüden “Koleksiyon” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında buradan “Şampiyonlar” menüsünü açıyoruz.

3-) Buradan ise aşağıda gördüğünüz gibi “Bütün Şampiyonlar” bölümü var. Ona basıp en alttaki “Ücretsiz Şampiyon Rotasyonu” seçeneğini seçiyoruz.

4-) Son olarak ücretsiz şampiyon rotasyonu seçeneğini seçtiğimizde o haftanın ücretsiz bedava olarak oyunculara oynama imkanı verilen şampiyonlar ekranda gözükecektir. Mesela altta gördüğünüz gibi bu haftanın ücretsiz şampiyonları yer alıyor. Aralarında Yasuo, Ekko, Diana gibi güçlü herolar da bulunmaktadır.

5-) Bu şekilde oyun içerisinde güncel olarak ücretsiz şampiyon isimlerine bakabilirsiniz. Ayrıca bu ücretsiz şampiyonları dereceli oyunlarda oynayamazsınız. Sadece normal oyunlarda seçebilirsiniz ve oynayabilirsiniz. Dediğimiz gibi bunun dışında dereceli esnek veya tekli çiftli maçlarda bunlar alınmıyor.

Yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda sizlere League of Legends oyununda haftanın ücretsiz şampiyonlarına nasıl bakılır onu anlattık. Umarız yararlı olur. Sonraki yazılarımızda görüşmek üzere. Herkese iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir