LoL İntleme Nedir, Ne Demek? Oyunlarda İntlemek Ne Anlama Geliyor?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends ve diğer online oyunlarda “intleme, intlemek” ne demektir, ne anlama geliyor kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

Online oyunlardaki bazı terimlerin anlamları merak ediliyor. Bu terimlerden birisi de “intlemek” , “intleme” gibi tabirlerdir. İntleme ifadesi daha çok League of Legends oyunu için kullanılıyor fakat bazı online oyunlarda da kullanılan bir terimdir diyebiliriz. LoL yayıncıları da yayınlarında bu terimi kullanabiliyor. Şimdi intlemek ne demektir kısaca anlatalım.

LoL İntlemek Ne Demek, Ne Anlama Gelir?

İntlemek, “kasıtlı olarak rakibi beslemek” anlamına gelmektedir. Yani League of Legends oyununda intleme veya intlemek ifadesi rakibi bilerek beslemek manasına gelmektedir. İntleme teriminin İngilizce açılımı “intentional feeding” şeklindedir. Bunun Türkçe anlamı ise “kasıtlı besleme” demektir.

İntlemek ifadesi daha çok LoL oyunu için kullanılmaktadır. LoL’de mesela top lanede Darius oynayan bir kişi bilerek rakibe yetenek kullanmadan ölürse burada intlemiş olur, yani bilerek feedlemiş oluyor. Mesela Master Yi bilerek gidip rakibe ölüyor. İşte bu durumda Master Yi feedlemiş oluyor. Kısacası intlemek terimi “bilerek beslemek”, “bilerek feedleme” anlamlarına gelmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir