LoL Mavi Öz Mağazası Nasıl Açılır, Oyunda Neden Gözükmüyor? Öz Mağazası Bitti mi?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda mavi öz mağazası nerededir, nasıl açılır kısaca hakkında bilgi vereceğiz.

League of Legends’da hemen hemen her yıl sezon sonuna doğru (Aralık ayında) oyuna Mavi Öz Mağazası geliyor. Bu mavi öz mağazasında sadece mavi özlerle birbirinden güzel kostümler, hediyeler, ifadeler vb. eşyalar satın alabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi bu mavi öz mağazası sadece öz ile satın alınabilen itemler içeriyor. Yani mavi öz mağazasında RP ile item alınamıyor. Şimdi sizlere oyunda Mavi öz mağazasına nasıl girilir, mavi öz ile kostümler nasıl satın alınır onu gösterelim.

Mavi Öz Mağazası Girişler Kapandı mı? Mavi Öz Mağazası Bitti mi, Ne Zaman?

Öncelikle arkadaşlar bu sezon mavi öz mağazası 14 Aralık 2023 – 28 Aralık 2023 tarihleri arasında aktifti. Yani şuanda mavi öz mağazası oyun ekranında gözükmüyor, çünkü kapandı. Dediğimiz gibi her yıl hemen hemen bu tarihlerde mavi öz mağazası belli bir süre açık kalır. Oyuncular bu süre içerisinde mavi özleri ile kostüm, ifade vb. itemler satın alabilir.

LoL Mavi Öz Mağazasına Nasıl Girilir? Mavi Öz İle Kostüm Nasıl Alınır?

1-) Mavi öz mağazasını açmak için ilk olarak oyun penceresinden sağ üstteki mağaza simgesine tıklayın. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi “Öz Mağazası” bölümü açılacak. Oraya basıyoruz.

2-) İşte burada mavi öz ile alabileceğimiz itemler karşımıza çıkacak. Buradan mavi özlerinizle birbirinden güzel simgeler, kostümler, ifadeler, sandıklar vb. eşyalar alabilirsiniz.

3-) Mavi öz mağazası yılın belli bir döneminde oyuna geliyor. Yani şuanda siz oyuna baktığınızda göremeyebilirsiniz. Çünkü her sene yaklaşık Aralık ayının 2 haftasında açık kalıyor. Sonrasında kapanıyor. Yani her yıl sezon sonuna doğru mavi öz mağazası oyuna geliyor, sonrasında kaldırılıyor. Eğer bu yıl kaçırdıysanız seneye aynı günlerde mavi öz mağazasından alışveriş yapabilirsiniz.

Mavi Öz Mağazası Ödülleri ve Alınabilecek İtemler Nelerdir?

Mavi öz mağazasında yer alan itemler ve fiyatları aşağıdaki gibidir:

 • Gizemli Simge ==> 1500 Mavi Öz (MÖ)
 • Gizemli Totem ==> 1500 Mavi Öz (MÖ)
 • Renkler ==> 2000 Mavi Öz (MÖ)
 • Gizemli Mini Simge Kutusu ==> 2500 Mavi Öz (MÖ)
 • Baron Şapkalı Poro Simgesi ==> 4000 Mavi Öz (MÖ)
 • Öz Koleksiyoncusu Totem Görünümü ==> 6000 Mavi Öz (MÖ)
 • İyi de Neden İfadesi ==> 25.000 Mavi Öz (MÖ)
 • Bol Keseden İfadesi ==> 50.000 Mavi Öz (MÖ)
 • Para Keseleri İfadesi ==> 75.000 Mavi Öz (MÖ)
 • URFWick kostümü ==> 150.000 Mavi Öz (MÖ)
 • Mavi Öz Sancağı ==> 250.000 Mavi Öz (MÖ)

Genel olarak mavi öz mağazasında bulunan eşyalar bu şekilde. MÖ “Mavi Öz” anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir