LoL TFT Hangi Sıraya Kaç Puan Veriyor? TFT 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. Kaç LP Puan Kazanır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda TFT’de hangi sıralamaya kaç puan verir veya kaç eksi puan verir onu anlatacağız.

LoL TFT 8 kişiyle oynanan LoL’ün farklı bir strateji oyunudur. TFT’de başarılı olmak için o sezondaki şampiyon kompozisyonlarını iyi bilmek gerekiyor. Zamanla TFT’te kendinizi geliştirebilir ve her oyun sonrasında ilk 3’e girebilirsiniz. TFT’de oyun sonunda aldığınız sıralamaya göre LP kazanabilir veya kaybedebilirsiniz. Aynı normal LoL’deki gibi TFT’te de Gümüş, Altın, Elmas vb. gibi kümeler bulunmaktadır. Şimdi sizlere TFT’te hangi sıraya kaç puan LP kazanılır onu kısaca anlatalım.

TFT Kaçıncı Olunduğunda Kaç LP Puan Kazanılır?

Arkadaşlar TFT’de ilk 4’e girerseniz + LP kazanırsınız, fakat son 4’te olursanız (yani 5. 6. 7. veya 8. olursanız) bu durumda LP kaybedersiniz. Kısacası TFT’de LP puan kazanmak için her oyunda ilk 4’e girmeniz gerekiyor. Eğer 5., 6., 7. veya 8. olursanız bu durumda LP puan kaybedersiniz. TFT’de verilen LP puanları kümeden kümeye göre değişkenlik gösteriyor. Mesela siz Demir, Gümüş vb. gibi düşük kümelerdeyseniz ve bir oyunda 1. olduysanız bu durumda 80-100 civarı LP kazanabilirsiniz. Fakat kümeniz yüksekse 1. gelseniz bile maksimum 40-50 LP kazanırsınız. Yani tamamen kümeye göre verilen puanlar da değişiyor.

Örneğin biz Gümüş 1’de bir oyunda 6. geldik ve -14 LP kaybettik. Aşağıdaki oyun sonu ekranında gördüğünüz gibi bizim 24 LP puanımız vardı. Oyunu 6. bitirdiğimiz için 14 LP kaybettik ve 10 LP’ye düşmüş olduk. Eğer 5. bitirseydik büyük ihtimalle -10 LP ve 4. bitirseydik +10 LP kazanacaktık.

TFT oyununda alınan sıralamaya göre ortalama verdiği LP puanlar şu şekilde:

  • Oyunu 8. bitirirseniz ==> Ortalama -30 / -40 LP kaybedersiniz
  • Oyunu 7. bitirirseniz ==> Ortalama -20 / -30 LP kaybedersiniz
  • Oyunu 6. bitirirseniz ==> Ortalama -12 / -16 arası LP kaybedersiniz
  • Oyunu 5. bitirirseniz ==> Ortalama -10 LP kaybedersiniz
  • Oyunu 4. bitirirseniz ==> Ortalama +10 LP kazanırsınız
  • Oyunu 3. bitirirseniz ==> Ortalama + 12 / +16 LP kazanırsınız
  • Oyunu 2. bitirirseniz ==> Ortalama +20 / +30 LP kazanırsınız
  • Oyunu 1. bitirirseniz ==> Ortalama +30 / +50 LP kazanırsınız

Yukarıda gördüğünüz gibi TFT ilk 4 içerisinde bitirirseniz kesinlikle + LP kazanırsınız, yani puan kazanırsınız. Fakat son 4’te yani (5. – 8.) bitirirseniz LP kaybedersiniz. Tabii ki bunlar tamamen ortalama verilen puanlardır. Normalde LP puanları için farklı bir hesaplama yöntemi bulunuyor. Oynanan süre ve sıralamaya göre farklı hesaplamalarla puanlar verilebiliyor. Fakat biz size tamamen örnek amaçlı ortalama LP puanlarını yazdık. İyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir