LoL TFT Hero (Şampiyon) Kilitleme ve Kilit Açma Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere League of Legends oyununda TFT modunda hero kilitleme ve kilit açma nasıl yapılır onu anlatacağız.

LoL’ün beğenilen modlarından olan TFT’de her turda 2 altın ile rastgele şampiyon seçenekleri karşımıza çıkabiliyor. Bunlardan istediğimizi seçerek herolarımızı geliştirebiliyoruz. Fakat diyelim ki oyunda tam 2 goldunuz kaldı ve “Yenile” butonuna bastınız. Tam da istediğiniz yani satın almak istediğiniz şampiyon gözüktü. Haliyle paranız kalmadığı için alamıyorsunuz. İşte bu durumda şampiyon yenileme ekranını kilitleyerek paranız olduğu zaman bu şampiyonu tahtanıza alabilirsiniz. Ardından kilitlemeyi kaldırarak tekrardan rastgele şampiyon gelmesini sağlayabilirsiniz. Yani bu kilitleme tuşunu biz de çok sonradan öğrendik ve gerçekten çok işe yarayabiliyor. Özellikle 3 yıldız hero yapacağınız zaman paranız kalmadıysa bu kilitlemeleri sürekli kullanabilirsiniz. Şimdi görseller eşliğinde anlatalım.

LoL TFT Şampiyon Yenileme Ekranı Kilitleme ve Kilit Kaldırma Nasıl Yapılır?

1-) League of Legends oyununda yenileme ekranını kilitlemek için aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Mevcut dükkan seçeneklerini kilitle.” butonu çıkacak. Buna tıklayarak bu ekrandaki heroları kilitleyebiliyoruz Bu butona basarsanız oyun bir sonraki tura geçse bile aşağıdaki şampiyonlar yenilenmez yani aynı kalır. Paranız olduğunda da oradan istediğiniz şampiyonu tahtanıza çekebilirsiniz.

2-) Eğer kilidi kaldırmak isterseniz yani otomatik yenilemeyi açmak isterseniz yine aynı yerdeki “Mevcut dükkat seçeneklerini aç.” butonuna basıyoruz. Böylelikle bir sonraki turda otomatik yenileme açılmış olur.

3-) Bu özelliği TFT’ye yeni başlayanlar bilmeyebilir. Gerçekten de güzel bir özellik diyebiliriz. Dediğimiz gibi paranız bittiğinde eğer aşağıdan sizin istediğiniz bir şampiyon gözükürse almak için kilitleyebilir ve bir sonraki turda paranız arttığında aşağıdan alabilirsiniz. Böylelikle oyunda daha iyi gelişme sağlayabilirsiniz.

Bu şekilde şampiyon kilitleme ve açma yapabilirsiniz. İyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir