Masaüstü Arka Planı Nasıl Değiştirilir?

Herkese iyi günler dileriz bu yazımızda sizlere masaüstü arka plan resmi nasıl değiştirilir onu anlatacağız.

Bilgisayarımızın en önemli yerlerinden birisi masaüstüdür.Haliyle masaüstü arka plan fotoğrafımız ne kadar güzel olursa bilgisayar kullanmamız da o kadar değişir güzelleşir diyelim 🙂 Bizzat bende öyle.Sizde de öyledir diye düşünüyorum.Masaüstü arka planında beğendiğim birinin resmi olunca bilgisayar kullanırken mutlu oluyorum 🙂

Peki masaüstü arka plan resmi nasıl değiştirilir şimdi sizlere maddeler halinde anlatalım.Bunun için iki yol var.İkisini de paylaşalım.

Birinci Yol;

1-) Öncelikle masaüstümüzü açıyoruz.

2-) Sonrasında ekranda boş bir yere faremizle sağ tıklıyoruz ve “Kişiselleştir” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında açılan yerde aşağıda gördüğünüz gibi “Masaüstü Arka Planı” yazan yere tıklıyoruz.

4-) Sonrasında açılan sayfada üst tarafta Gözat butonu var oraya tıklayarak istediğiniz resmi masaüstü arka plan olarak ayarlayabilirsiniz.

5-) Ek olarak Gözat’a tıkladığınızda aşağıdaki gibi seçenekler açılacak.Burada windows’un kendi fotoğrafları da bulunuyor dilerseniz onları da arka plan olarak yapabilirsiniz.

İkinci Yol;

Bu işle uğraşmak istemiyorum diyorsanız masaüstü arka plan olarak yapmak istediğiniz fotoya sağ tıkladığınızda “Masaüstü arka planı olarak ayarla” butonu çıkacak.İşte oraya bastığınızda da aynı şekilde masaüstü arka planınız değişir.

Bu yazımızda sizlere arka plan fotosunun nasıl değiştirildiğini anlattık.Umarız faydalı olur.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir