Metin 2 Çevrimdışı Pazar Nasıl Kurulur?

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere metin 2 oyununda yeni gelen özellik olan çevrimdışı pazar özelliğini nasıl aktif ederiz onu anlatacağız.

Bir zamanlar en çok oynanan ve ödüllü olan Metin 2 oyununda gün geçtikçe yeni güncellemeler yapılıyor.Bu da eski oyuncuların tekrardan oyuna geri dönmesini sağlayabiliyor.Bu özelliklerinden birisi de çevrimdışı pazar kurma özelliğidir.

Bu yeni özellikle sayesinde siz oyunda olmasanız bile pazarınız açık kalıyor ve tekrar oyuna girdiğiniz zaman pazarınız açık kalmış şekilde devam ediyor.Süresini tam bilmiyoruz fakat sınırsız olduğunu düşünüyoruz.Çünkü bizzat denedik pazar kurduk ve 2-3 gün sonra tekrar girdiğimizde pazar hala açıktı.

Şimdi lafı uzatmadan metin 2 de çevrimdışı pazar nasıl kurulur onu anlatalım.

1-) Öncelikle metin 2 oyunumuzu açıyoruz.Ardından I ya basıyoruz ve envanterimizi açıyoruz.Burada karakterimizin yanında aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi bir alan çıkacak.Bu yeni güncellemeyle gelmiştir.Buradan üstten 3. sırada bulunan “Çevrimdışı Pazar” alanını tıklıyoruz.

2-) Ardından karşımıza pazar kurma ekranı gelecek.Buradan da satmak istediğiniz itemleri fiyatlarıyla birlikte giriyorsunuz.

3-) Bu şekilde itemleri koymuş oluyoruz.Yani bundan sonra oyunda olan kişiler siz oyunda açık olmasanız bile sizin itemlerinizi görüp satın alabilirler.Eğer sizler bu çevrimdışı pazarda olan tüm itemleri görüp satın almak istiyorsanız da aynı şekilde envanterinizin solundaki alandan bu sefer en üsttekine giriyorsunuz.Yani “Ticaret Camı” yazan yere basıyorsunuz.

4-) Sonrasında karşımıza böyle bir ekran gelecek.İşte buradan da istediğiniz itemin adını sol alttaki arama butonunun hemen üstüne doğru bir şekilde yazıyorsunuz.Ardından “Arama” butonuna basıyorsunuz.

5-) Aşağıda gördüğünüz gibi mesela biz örnek olarak kırmızı demir pala yazdık ve ardından karşımıza tüm satılık olan kdp’ler gözüktü.Buradan da istediğimizi seçerek sağ alttaki “Satın al” butonuna basarak satın alabiliyoruz.

Böylelikle Ticaret Camı menüsünü kullanarak da oyunda satılık olan tüm itemleri görebilirsiniz ve oyunda nerede olursanız olun satın alabilirsiniz.Aynı şekilde oyunda her yerde çevrimdışı pazar da kurabilirsiniz.

Bu şekilde metin2’de online yani siz oyunda olmasanız bile aktif olan pazar kurabiliyorsunuz.Siz oyunda olmasanız bile itemleriniz pazarda kalacak ve diğer kişiler itemlerinizi satın alabilecekler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir