Metin 2 Dil Nasıl Değişir? (Oyunu İngilizce veya Yabancı Dil Yapmak)

İyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin 2’de dil ayarları nasıl yapılır onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Metin 2 %100 Türkçe olan bir online oyundur. Fakat oyunu yabancı dilde oynamak bu sayede kendi yabancı dillerini geliştirmek isteyenler olabilir. Bu yüzden son yapılan yeniliklerle oyuna birçok yeni dil paketi gelmiş durumda. Oyunda Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, İspanyolca, İtalyanca, Yunanca, Arapça, Almanca vb. hemen hemen tüm diller mevcut. Üstelik oyun içerisinde kolay şekilde bu dillere geçiş yapabilirsiniz. Şimdi bu dillere nasıl geçiş yaparız onu anlatalım.

Metin 2 Oyunu İngilizce veya Yabancı Dile Çevirme

1-) Oyunu yabancı dilde oynamak için oyundayken esc tuşuna basıyoruz. Ardından “Sistem Seçenekleri” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında en aşağıda alttaki resimde gördüğünüz gibi “Dil” bölümü çıkacak. Buradan tıklayıp hangi dilde oynamak istiyorsak onu seçiyoruz.

3-) Biz mesela ingilizce oynamak istiyoruz diyelim. O zaman “İngilizce” bölümünü seçip “Uygula” butonuna basmamız gerekiyor.

4-) Uygula butonuna bastıktan sonra oyun yeniden başlayacaktır. Oyunu yeniden açtığınızda dilin değiştiğini göreceksiniz. Özellikle yabancı dilinizi geliştirmek istiyorsanız ve metin 2’yi sürekli oynuyorsanız böyle bir yöntem kullanabilirsiniz.

NOT = Bu özellik şimdilik sadece gerçek Metin 2 serverlarında mevcuttur. Yani pvp serverlarda henüz böyle bir hizmet yoktur. Steam metin 2’de vardır.

Böylelikle oyun içi dil değişikliği yapabilirsiniz. İyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir