Metin 2 Oyununda Kalp Atma Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere Metin 2 oyununda kalp atma nereden ve nasıl yapılır onu anlatacağız.

Metin 2 günümüzde hala en çok oynanan online oyunlardan birisidir. Özellikle pvp serverlarda çok oyuncu mevcuttur. Metin 2 çok detaylı bir oyundur. Haliyle aklınıza gelebilecek hemen hemen çoğu şey yapılabiliyor. Mesela bunlardan birisi kalp atmadır. Oyunda genelde ticaret yaptıktan sonra yani 2 kişi başarıyla ticaret gerçekleştirdikten sonra birbirlerine kalp atarlar. Bu teşekkür maksatlı bir işaretleşmedir. Peki oyunda kalp atma nereden yapılıyor şimdi onu anlatalım.

Metin 2 Kalp Atma Nereden Yapılır?

Oyunda kalp atma, kalp yapma emojisi ctrl+5 ile yapılmaktadır. Yani oyunda açıkken öncelikle ctrl tuşuna basılı tutuyoruz. Ardından üst rakamlardan 5 tuşuna bastığımızda karakterimizin kafasının üzerinde otomatikman kalp işareti çıkmış olur.

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi oyundayken CTRL+5 kombinasyonuna basarsanız karakterinizin başının üstünde kalp işareti çıkmış olur. Dediğimiz gibi bu daha çok ticaret yaptıktan sonra teşekkür maksatlı kullanılan bir semboldür.

Aynı şekilde ctrl+1, ctrl+2, ctrl+3 vb. şeklinde kombinasyonları denediğinizde karakterinizin üzerinde farklı işaretler çıkar.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir