Metin2 Aynı Anda Birden Fazla Hesap (Çar) Nasıl Açılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere metin 2 de aynı anda birden fazla çar nasıl açılır onu anlatacağız.

Yılların efsane oyunlarından sayılan Metin 2 günümüzde hala çok sayıda oyuncu tarafından oynanmaktadır. Özellikle pvp serverlarda epey oyuncu mevcuttur diyebiliriz. PVP serverlarda aynı anda birden fazla çar açmak çok basit. Metin2 client exe dosyasını ne kadar çalıştırırsanız o kadar yan çar açmış olursunuz. Fakat Metin 2 TR’de bu sistem biraz farklı. Bazı oyuncular gerçek metin 2 de birden fazla hesap açmanın ban tehlikesi oluşturabileceğinden korkuyor. Fakat böyle bir durum yok. Yani gerçek TR Metin 2’de aynı anda birden fazla sınırsız çar açabilirsiniz. Birden fazla çar açmak tamamen legaldir. Peki bunu nasıl yaparız şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

Metin 2 TR Aynı Anda Çoklu Çar Açma

1-) Öncelikle arkadaşlar gerçek Metin 2’yi 2 türlü çalıştırabilirsiniz. İlki Steam üzerinden diğeri ise Gameforge üzerinden. Sizlere tavsiyemiz Steam üzerinden oynamamanız. Çünkü Steam ile 1 hesapla 1 çar açabiliyorsunuz. Maalesef birden fazla çar açılmıyor. Daha doğrusu biz denedik Metin2’nin normal klasörüne girdik ve yeni bir oyun çalıştırdık. Fakat her seferinde oyuna giriş yaparken hata verdi lakin sizde bu hatayı vermeyebilir yine de deneyebilirsiniz. Fakat dediğimiz gibi aynı anda birden fazla hesap için Steam değil Gameforge üzerinden oyunu oynayın.

2-) Gameforge son yapılan yenilikle birlikte güzel bir panele sahip ve bu panel üzerinden her türlü Metin 2 ayarı yapabiliyorsunuz. 1 tek mail ve şifre ile birden fazla sınırsız hesap açabiliyorsunuz. İlk önce metin 2’nin resmi web sitesine “gameforge.com/tr-TR/play/metin2” girip sağ üst taraftaki “İstemciyi İndir” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından Gameforge istemcisini indirmiş oluyoruz. Sonrasında hesap oluşturup sisteme giriş yapıyoruz. Bu gameforge aynı Steam gibi bir oyun platformudur. İçerisinde gameforge.com’a ait oyunlar yer almaktadır. Hesap oluşturup sisteme girdikten sonra Gameforge ekranı aşağıdaki gibi olacaktır.

4-) Buradan sağ üst taraftan kullanıcı adımıza tıkladığımızda aşağıdaki gibi seçenekler açacaktır. Buradan “Hesap oluştur” butonuna basıyoruz ve yeni karakterimizi oluşturmuş oluyoruz.

5-) Buradan istediğimiz hesap adını yazarak yeni çarımızı oluşturabiliriz.

6-) Sonrasında ise “Oyna” butonuna bastığımızda 2. bir çar açmış oluruz. Aynı şekilde bu işlemi sınırsız kere tekrarlayabilirsiniz ve aynı anda 3,4 hatta 5 oyun birden bile açabilirsiniz. Dediğimiz gibi gameforge istemcisini bilgisayarınıza kurarak aynı anda birden fazla oyun açabilirsiniz. Ayrıca hem Steam’dan metin 2’yi açıp hem de gameforge üzerinden de oyunu açabilirsiniz. Yani Steam metin 2’den 1 tane + gameforge üzerinden 3 tane açarak aynı anda toplamda 4 hesap birden çalıştırabilirsiniz.

Metin 2’de toplu hesap bu şekilde açılmaktadır. Aynı şekilde oyun dosyaları içindeki “metin2client.exe” dosyasını da birden fazla açarak yine çoklu çar açımı yapabilirsiniz.

GÜNCELLEME (2 FAKTÖRLÜ KİMLİK DOĞRULAMASI)

Arkadaşlar oyunda önceden yukarıda anlattığımız şekilde birden fazla hesap açılabiliyordu. Fakat son yapılan güncellemeyle oyunda “iki faktörlü kimlik doğrulaması” yapılmazsa maalesef birden fazla çar açılamıyor. Yani 2 ve daha fazla aynı anda çara girmek için 2 faktörlü doğrulama yapmanız gerekiyor.

Gördüğünüz gibi aynı bilgisayarda 2. bir hesaptan oyuna girerken “Bu sunucuya erişmek için iki faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştir.” uyarısı çıkmaktadır. İşte bu yüzden 2 faktörlü kimlik doğrulamasını etkinleştirmemiz gerekmektedir.

Bunun için ilk olarak Gameforge hesabımızdan sağ üst taraftaki kullanıcı adımızın üzerine basıyoruz ve “Ayarlar” kısmına giriyoruz.

Ayarlar kısmını açtıktan sonra “Genel” bölümüne basıyoruz ve sağ tarafta iki faktörlü kimlik doğrulama kısmı açılacak. Burada “QR kodu oluştur” butonuna basarak QR kodunu oluşturabilirsiniz. Tabi öncesinde mobil telefonunuza Gameforge uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Ardından uygulamayı açıp qr kodunu taramanız gerekiyor. Ardından 2 faktörlü kimlik doğrulamasını aktif olmuş olacaktır. İyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

  1. Sayenizde aynı anda 4 farklı hesap açtım. Teşekkür ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir