Metin2 Oyun İçinde Not Nasıl Alınır? Metin2 Not Alma Penceresi Nerede?

İyi günler dileriz, bu yazımızda sizlere Metin2’de not alma penceresi nasıl açılır, oyunda not nasıl alınır onu anlatacağız.

Metin2’de oyuncular oyun içerisinde borç alma-verme, kişiler hakkında notlar tutma vs. not almak isteyebiliyorlar. Özellikle mesela çok aktif oynayan playerler bazı borç aldığı kişilerin notlarını oyun içerisinde kaydediyor ve borçlarını ödedikçe buradan notları siliyor. Sadece bunun için de değil, genel olarak oyunla alakalı daha sonradan yapmak istediğiniz herhangi bir şey varsa aşağıdan anlatacağımız Lonca penceresinden oyun içinde not tutabilirsiniz. Dilerseniz bu notları daha sonrasında silebilirsiniz. Şimdi sizlere Metin2’de oyun içerisinde not tutma nasıl yapılır resimler eşliğinde gösterelim.

Metin2 Oyun İçerisinde Not Alma Bölümü Nerede, Nasıl Not Alınır?

1-) Arkadaşlar Metin2’de oyun içerisinde not almak için bir loncanızın olması gerekiyor. Yani loncaya üye değilseniz maalesef not tutma penceresini açamazsınız. Loncanız varsa sağ aşağıdan arkadaşlar butonuna tıklayıp en sağdaki lonca penceresini açıyoruz.

2-) Ardından buradan alttaki seçeneklerden 2. sıradaki “Lonca notları” kısmına basıyoruz. İşte buradan not tutabiliyoruz.

3-) Lonca notları bölümünü açtıktan sonra aşağıda gördüğünüz gibi alt tarafa istediğimiz notu yazabiliyoruz. Ardından sağdaki enter tuşuna basmanız lazım.

4-) Sonrasında sizin aldığınız not ve nikiniz en üstte gözükecektir. Eğer notunuzu silmek isterseniz sağdaki çarpı işaretine basarak silebilirsiniz. Ayrıca eğer lonca kendinize aitse ve loncada kimse yoksa bu not kısmını sadece kendiniz kullanmış olursunuz. Ama eğer başka birisinin loncasındaysanız burada sizin dışınızda loncadaki oyuncular da not yazabilir. Ayrıca loncada olan herkes not yazabiliyor yani bunun için klan başkanının yetki vermesine gerek yok.

5-) Bu şekilde oyun içi notlarınızı lonca penceresindeki lonca notlarından alabilirsiniz. Oyun ile ilgili unutmak istemediğiniz bilgileri buraya kaydedebilirsiniz.

Bu şekilde oyun içerisinde not tutabilirsiniz. Oyunla ilgili yapmak istediklerinizi buraya önceden not alıp sonrasında buradan bakarak hatırlayabilirsiniz. Gerçekten oyun içerisinde not tutmak unutmamak açısından önemli olabiliyor. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

  1. Değerli fikirlerinizi paylaştığınız için teşekkür ederim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir