Metin2 Oyunu İçerisine Kendi Müziklerimizi Nasıl Ekleriz?

Herkese merhabalar arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere metin2 oyunu içerisine kendi müziklerimizi nasıl ekleriz onu anlatacağız.

Metin 2’nin bildiğiniz gibi kendine ait müzikleri mevcuttur. Oyunun içerisinde oyun sesini açarsanız bu müzikleri rastgele şekilde çalar halde duyabilirsiniz. Peki metin2 oyunu içerisine hiç kendi müziklerinizi eklemeyi düşündünüz mü. Gerçekten kendi müziklerinizi oyuna ekleyebiliyorsunuz. Mesela Sagopa’nın veya Ceza’nın müziklerini aşağıda anlatacağımız şekilde oyun içerisine ekleyebilirsiniz. Böylelikle metin2’de artık müzikler sizin yükledikleriniz çalar.

Şimdi lafı uzatmadan metin2 oyunu içine kendi müziklerinizi nasıl eklersiniz maddeler halinde onun yapılışını anlatalım.

1–) Öncelikle C>Program Files’den oyun dosyasını açıyoruz. Eğer steam üzerinden metin 2 yüklüyse “Bilgisayar > Yerel Disk (C:) > Program Dosyaları > Steam > steamapps > common > Metin2” dosyasını açıyoruz. Veya normal metin2 yüklüyse o zaman “Bilgisayarım > Yerel Disk (C:) > Program Files > GameforgeLive > Games > Metin2” dosyasını da açabilirsiniz. Yani kısacası metin2’nin yüklü olduğu oyun dosyalarını açıyoruz.

2–) Veya masaüstündeki metin 2 oyun exe’sine sağ tıklayıp “Dosya Konumunu Aç” butonuna tıkladığınızda yine aynı şekilde metin2’nin oyun dosyalarını açmış olursunuz.

3–) Oyun dosyalarını açtıktan sonra aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi oyun dosyaları içerisinden “BGM” veya küçük harflerle “bgm” dosyasını açıyoruz.

4–) İşte bu dosya içerisinde yani BGM dosyasında oyun içinde çalan müzikler yer alıyor. Buraya kendi istediğiniz müzikleri koyabiliyorsunuz. Dilerseniz buradan metin2 müziklerini dinlemek için kendi bilgisayarınıza da atabilirsiniz.

5–) Mesela biz örnek olması açısından Sagopa Kajmer-Terapi şarkısını buraya ekledik. Tabi .mp3 olarak eklemeniz gerekiyor.

6–) Şimdi oyunda nasıl açılır onu gösterelim. Oyunumuzu açıyoruz ardından ESC tuşuna basıyoruz ve oradan “Sistem Seçenekleri” kısmına giriyoruz.

7–) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi “Değiştir” butonu var ona basıyoruz.

8–) Son olarak ise burada öncelikle “Yenile” butonuna basıyoruz. Ardından müziğimizin burada olduğunu göreceksiniz. Sizler de kendi müziklerinizi bu şekilde metin2 oyunu içerisinde çaldırabilirsiniz.

Eğer silmek isterseniz de yine bgm dosyasına girip oradan yüklemiş olduğunuz müziği veya istediğini müziği silebiliyorsunuz.

Bu şekilde kendi müziklerinizi oyun içerisine eklemiş olursunuz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir