Metin2 Simya Süresi Uzatma Nasıl Yapılır? (Simya Süre Yenileme)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Metin2’de simya süresi nasıl uzatılır görseller eşliğinde kısaca anlatımını yapacağız.

Metin2’de simya süreleri maksimum 1 gün yani 24 saat olabiliyor. Simyaları kullandıkça bu süreler azalıyor. Haliyle simya süresi bittikten sonra tekrar kullanmak için süre uzatması yapılması gerekiyor. Şimdi sizlere görseller eşliğinde simya süresi uzatma nasıl yapılır, bunun için hangi itemi almak gerekiyor bilgi verelim.

Metin2 Simyaların Süresi Nasıl Uzatılır?

1-) Simya süresini uzatmak için “Süre Özütü” itemi gerekmektedir. Bunun için Simyacı’dan süre özütü üreteceğiz. Öncelikle Simyacı’ya giriyoruz. 4. sırada bulunan “Marketi Aç” kısmına basıyoruz.

2-) Ardından marketten 1 adet “Sürenin Kerpeteni” itemini alıyoruz.

3-) Sonrasında bu sürenin kerpeteni itemini simya panelimizde bulunan işlenmemiş bir simyanın üzerine getiriyoruz. Yani simya süresini uzatmak için ihtiyacımız olan “Süre Özütü” ‘ne ulaşmak için simya panelimizdeki işlenmemiş veya kullanmadığınız bir simyanın üstüne basıp bu özütü üretmeliyiz. Size tavsiyemiz grena ile süre özütü üretin. Çünkü oyunda en ucuz olan simya grenadır. Bundan dolayı işlenmemiş grenalarınızı biriktirip simya süresini uzatmak için harcayabilirsiniz.

4-) Sürenin kerpetenini işlenmemiş simya üstüne getirdiğimizde aşağıdaki gibi bir uyarı gelecek. Buna evet diyoruz.

5-) Sonrasında gördüğünüz gibi envanterimize “Süre Özütü (K)” itemi gelmiş olacak. İşte bu item sayesinde simyalarımızın süresini uzatabiliyor olacağız. Süre özütünü hangi simyanın süresini uzatmak istiyorsanız onun üstüne getirin (sürükleyin) ve sol tık yapın.

6-) Bu şekilde aşağıda gördüğünüz gibi 4 saat süresi kalan kusursuz yeşim simyamızın süresi 16 saate çıkmış oldu. Sizler de süre özütünü süresini uzatmak istediğiniz simyanın üstüne getirerek süre uzatımı yapabilirsiniz. Ek olarak şunu söyleyelim arkadaşlar, süre özütünün altında yukarıda gördüğünüz gibi “Kalan süre: 23 sa. 59.dk” vb. tarzında zaman yazar. Burada yazan zamana göre simya süresine ek ilave katıyor diyebiliriz. Birde mesela süre yükleme %50 yazıyor. Bundan dolayı 24’ün %50’si 12 olduğu için bu kusursuz yeşime +12 saat ilave edilmiş oldu, önceden 4 saati vardı. Yani rastgele değil, burada yazan süre ve ihtimale göre ekstra süre geliyor.

Bu şekilde simya sürelerini uzatabilirsiniz. Dediğimiz gibi bir simyanın süresi maksimum 24 saat yani 1 gün olabiliyor. İyi oyunlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir