Metin2 Simyacı ETP Görevi Saat Kaçta Yenileniyor? ETP Kaçta Sıfırlanıyor?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Metin2’de Simyacı ETP görevi saat kaçta yenileniyor, gece mi gündüz mü yenilenir onu paylaşacağız.

Metin2’de en iyi farm kasma yöntemlerinden birisi ETP kasmaktır. Bir hesaptan 5 farklı etp çarı ile 1 haftada yaklaşık 10-15 won arasında para kasabilirsiniz. Bu yüzden etp görevleri hakkında oyuncular detaylarını araştırıyor. Playerler etp görevlerinin saat kaçta yenilendiğini merak ediyor. Çünkü yenilenen saate göre oyun içerisinde düzenleme ve zamanlama yapılabiliyor. Bu yüzden görevlerin aksamaması için oyuncular Simyacı’nın saat kaçta sıfırlandığını tam olarak merak ediyor. Şimdi sizlere detayları aktaralım.

Metin2 Simyacı ETP Görevi Saat Kaçta Sıfırlanıyor ve Yenileniyor?

Metin2’de Simyacı ETP görevi yani “Ejderha Taşı Parçası” görevi her gece saat 03:00 ‘da sıfırlanmaktadır yani yenilenmektedir. Yani Simyacı ETP görevi her gün gece saat 3’te sıfırlanmaktadır. Normalde oyun Türkçe ve neden gece 12’de sıfırlanmıyor diye aklınıza takılmış olabilir. Şöyle ki, ülkemiz GMT +3 zaman diliminde olduğu için haliyle Türkiye saatine göre gece saat 3 aslında Avrupa saatine göre 12 oluyor diyebiliriz. Yani oyunda ETP’nin sıfırlanma zaman dilimi GMT+0 ‘a göre ayarlanmıştır. Bundan dolayı da 3 saat fark oluyor. Bu yüzden gece 12’de değil gece 3’te yenilenmektedir. Dediğimiz gibi cor görevi hergün gece saat 03:00 ‘da yenilenmektedir. Gece 3’e kadar diyelim ki 5 cor kastınız. Gece saat 03:01 olduğunda Simyacı’ya gidip görevinizi tekrar alabilir ve tekrar 5 cor kasabilirsiniz.

Simyacıdan alınan ETP görevini 30 lv ve üzeri çarlar yapabiliyor ve günlük en fazla 5 cor kasılabiliyor. 1 çar ile 5 cor kasabilirsiniz. 1 hesapta 5 çar açılabildiği için haliyle 1 günde toplam 25 cor kasabilirsiniz. Yani ayda toplamda 750 cor kasabilirsiniz. 750 cor ile tahminlerimize göre en az 50-60 wonluk antika veya efsanevi simya çıkartabilirsiniz. Gerçekten güzel farm ve kar bırakıyor. Eğer oyunda emek vererek sabır ve zamanla para kasmak isterseniz cor kasma yöntemini deneyebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir