Metin2’de P6 İtem Ne Anlama Gelmektedir? | P6 Nedir?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Metin2 oyununda P6 item ne anlama geliyor onu anlatacağız.

Oyuna yeni başlayanlar illaki dikkat etmiştir. Aşağıda chat yani konuşma kısmında insanlar “p6 item satılır” veya “p6 itemler alınır pm” şeklinde mesajlar atmaktadır. Bizler de anlamını bilmiyorduk ve sonradan öğrendik. Bu yüzden bilmeyenler için paylaşmak istedik. Şimdi p6 item nedir detaylarını anlatalım.

P6 İtem Nedir?

Arkadaşlar Metin 2’deki p6 item “piyasa altı” itemleri anlamına gelmektedir. Yani p6 kısaltmasının açılımıpiyasa altı” demektir. Piyasa altı şeklinde uzun uzadıya yazmak yerine oyuncular bu ifadeyi “p6” şeklinde kısaltma olarak kullanmaktadır. p6’daki p harfi piyasa, 6 rakamı ise altı terimini oluşturmaktadır. Yan yana yazıldığında ise piyasa altı oluyor.

Bu terimi daha çok ticaret yapan kişiler kullanmaktadır. Oyunda farm yaparak para kasmanın yanı sıra ticaret yani pazar kurarak item satışı yapıp para kasanların sayısı da bir hayli fazladır. Haliyle ticaret maksatlı piyasa altı item alış veya satış yapmaktadırlar. Bu yüzden oyuncuların sürekli kullandıkları bu terim kısaltılarak zamandan ve yazıdan tasarruf edilmiş olur.

ETİKETLER :

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir