Metnin Tamamını Seçme Kısayolu Hangisidir? (Klavye Tuşu)

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere metnin tamamını seçme kısayolu hangi tuştur, hangi kombinasyon ile metnin tamamını seçebiliriz onu anlatacağız.

Klavye kısayol tuşları ile bilgisayarda daha hızlı işlemler yapabiliyoruz. Özellikle CTRL tuşu ile yapılan birçok kısayol kombinasyonu mevcuttur. Bir metinde yer alan tüm yazıları seçmek için yapılan kısayol tuşu da CTRL ile oluyor. Şimdi kısaca gösterelim.

Metnin Tamamını Seçme Klavye Kısayol Tuşu Hangisidir?

Bir metindeki, yazıdaki, belgedeki tüm metni seçmek için “CTRL + A” tuşlarına basabilirsiniz. Word belgelerinde, internetteki sitelerde vb. yerlerde bulunan tüm yazıları aynı anda tek tuşla seçmek için klavyeden CTRL + A tuşlarına basmanız gerekiyor.

Dediğimiz gibi CTRL + A ile bir metinde yer alan tüm yazıları seçebilirsiniz. Klavyeden ilk olarak CTRL tuşuna basılı tutuyoruz, ardından A harfine bastığımızda o metinde yer alan tüm yazıları seçmiş oluruz.

Yukarıdaki klavyede gördüğünüz gibi CTRL+A ile tüm metni seçebiliyoruz. Bu kısayol CTRL ile en çok yapılan kısayolların başında gelmektedir. Özellikle kopyala yapıştır yapacağımız zaman bir metindeki tüm yazıları aynı anda seçmek için ctrl + a tuşlarına basabiliriz. Böylelikle zamandan da tasarruf yapmış oluruz.

Şimdi örnek bir metin gösterelim. Aşağıdaki metinde CTRL+A yaptığımızda gördüğünüz gibi tüm metin seçilmiş oldu. Yani metnin arka planı mavi renkli oldu.

Böylelikle sizler de CTRL+A kombinasyonu ile tüm metni seçebilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir