Metrobüs Hattı Kaçta Açılıyor ve Kaçta Kapanıyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere metrobüs hatlarının kaçta açılıp kaçta kapandıklarını paylaşacağız.

Metrobüs, İstanbul’un yoğun trafiğini azaltmak amacıyla e-5 yolu üzerine yapılmış olan bir ulaşım aracıdır. Metrobüse günlük yaklaşık 500 bin- 1 milyon insanın bindiği söylenilmektedir. Gerçekten de tramvay ve metrodan daha iyi bir ulaşım aracıdır diyebiliriz. Çünkü o güzergahta giden başka bir iett otobüs, minibüs vs. bulunmamaktadır. Hem de trafik derdi olmadan metrobüs kullanıldığı için çok fazla tercih edilmektedir.

Metrobüsün en kalabalık olduğu zamanlar sabah işe gitme vakti ve akşam işten çıkış vaktidir. Haliyle özellikle insanlar metrobüsün sabah kaçta açıldığını çok merak ediyorlar. Buna göre belki işlerine erken gitmeleri gerekir vs. saatini tam öğrenmek en iyisi olur. Peki metrobüs sabah kaçta açılıyor ve gece kaça kadar açık kalıyor yani kaçta kapanıyor şimdi onu sizlere aktaralım.

Metrobüs Hattı Çalışma Saatleri

Metrobüs hattı günün 24 saati çalışmaktadır. Yani hafta içi pazartesi, salı, çarşamba, perşembe, cuma ve hafta sonu cumartesi ve pazar olmak üzere haftanın 7 günü sürekli çalışmaktadır.

Fakat metrobüs geceleri 01:00 ile 06:00 saatleri arasında daha az sefer yapmaktadır. Yani bu zaman diliminde yarım saatte bir veya 1 saatte bir duraklardan geçmektedir.

Bunun yanı sıra sabah 06:00 saati ile gece 01:00 saati arasında metrobüsler sık sık sefer yapmaktadır. Ortalama 3-4 dk aralıklarla duraklardan sürekli geçmektedirler.

Kısacası metrobüsün açılış veya kapanış saati diye bir şey yoktur. Çünkü sürekli çalışmaktadır. Ama sık geçme bakımından soracak olursanız metrobüsler sabah saat 06:00’da açılır ve gece 01:00’da kapanır diyebiliriz.

Bu yazıda metrobüslerin çalışma saatlerini paylaştık. Umarız faydalı olur. Herkese hayırlı işler ve iyi yolculuklar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir