Microsoft Word’de Kapak Sayfası Ekleme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Microsoft Word’de kapak sayfası ekleme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Üniversite, lise, ilkokul vb. okullarda okuyan öğrenci arkadaşlarımız ödev hazırlarken en çok kapak tasarımı için endişe ediyorlar. Çünkü gerçekten de kapak tasarımı güzel olursa öğretmen o ödevi ayrı bir ilgiyle okuyor diyebiliriz. İşte bu yüzden öğrenciler güzel bir kapak hazırlamak istiyorlar. Fakat artık uğraşmaya gerek yok diyebiliriz. Çünkü Word’de birbirinden güzel hazır kapak tasarımları mevcuttur. Buradan sayfa kapağı oluşturabilir ve ödeviniz için kullanabilirsiniz. Şimdi anlatıma geçelim.

Word Kapak Sayfası Ekleme Nasıl Yapılır?

1-) Öncelikle word belgemizi açıyoruz. Ardından üst menülerden “Ekle” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında bu alanda en sol tarafta “Kapak Sayfası” butonu çıkacak. Ona tıklıyoruz.

3-) Ardından bu kapak sayfası bölümünden belgemiz için birbirinden güzel tasarımlı kapak sayfaları bulabiliyoruz. Hangisini beğenirseniz ona tıklayın. Ardından anında word belgenizde 1. sayfa hemen oluşacaktır.

4-) Mesela biz rastgele bir sayfa seçtik. Görünümü ise aşağıdaki gibi olmaktadır. Buradan başlık ve orta yerlerine kendi ödevinizle alakalı ilgili bilgileri yazabilirsiniz. Böylelikle kapak sayfasını doldurarak renkli çıktısını alıp ödevinizde kullanabilirsiniz. Tabii sadece ödev için değil. Sunum, proje hazırlama vb. işler için de aynı şekilde buradan kapak sayfası oluşturabilirsiniz.

5-) Ayrıca daha fazla kapak sayfaları için office.com içerik güncellemeyi etkinleştir bölümünden diğer sayfaları temin edebilirsiniz.

Bu şekilde Word programında hiç bir eklentiye gerek kalmadan ödeviniz için kapak sayfası ekleyebilirsiniz. Ek olarak eğer kendiniz ödev kapağı oluşturmak isterseniz buradaki sayfamızdan tüm dersler için ödev kapaklarına ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir