Mobil Reklamlar İçin En İyi Adsense Reklam Yerleşimi

Son zamanlarda ülkemizde mobil kullanımının %50 yi geçtiği haberlerini duymuştursunuz.Duymadıysanız ben söyleyeyim.Mobil kullanım o kadar fazla oldu ki artık masaüstü tema için ayrı mobil tema için ayrı çalışan elemanlar ortaya çıkmaya başladı.

Gerçekten de öyle otobüste,metrobüste,yolda vb. kısacası artık her yerde mobil akıllı telefonlar kullanılıyor.Peki bu adamlar sürekli bu telefonlarla oyun mu oynuyor.Tabii ki hayır.Gazete okuma alışkanlığımız yok eyvallah ama internetten haber okuma alışkanlığımız 10 üzerinden 9 denilecek seviyede.Çünkü adam gazete yerine internetten her türlü bilgiye erişebiliyor o yüzden gazete almıyor.Bunları söylememin nedeni mobil kullanımın ne kadar fazla olduğunu anlatmaktır.

Mobil kullanımın artmasıyla birlikte artık adsense reklamlarımızı mobil olarak hazırlayabiliriz.Mesela logo yanına(728*90 veya 468*90) adsense reklam koyma devri tarihte kaldı diyebiliriz.Çünkü bu logo yanı reklam alanları mobil versiyonda gözükmüyor.Bu yüzden birazdan açıklayacağım en iyi mobil reklam yerleşimini denemenizi tavsiye ediyorum.Ben denedim en iyi böyle kazanç sağlanıyor diyebilirim.

Şimdi lafı uzatmadan hemen mobil reklamlar için en iyi adsense kazanç yerleşimine geçelim;

Konu üstü 1 adet 328*280

Konu ortası 1 adet 328*280

Konu altı 1 adet 328*280

Mobildeki reklam yerleşiminiz bu şekilde olursa en iyi kazançları o zaman sağlayabilirsiniz diyebilirim.Görsel olarak da şöyle göstereyim.

ad-sense-en-iyi-mobil-reklam-yerlesimi
adsense en iyi mobil reklam yerleşimi

Resimde gördüğünüz gibi adsense en iyi mobil reklam yerleşimi bu şekilde olacaktır.Bu tarzda reklamları eklemek için worpdress “Adman” eklentisi mevcut.Bu eklentiyi sitenize kurarak bu tarz konu üstü,konu ortası ve konu altı reklamları ekleyebiliyorsunuz.Adman eklentisini detaylı bir şekilde burada anlatmıştım.

Herkese kolay gelsin.Bir sorunuz olduğunda yorum kısmından çekinmeden sorabilirsiniz.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir