Moda Denince Akla İlk Gelenler

Moda denince akla ilk gelenler, takı, kıyafet, ayakkabı, makyaj, mobilya için kullanılan bir terimdir. Modanın diğer anlamı da, belirli bir süre insanların bir şeye karşı aşırı düşkünlüğüdür. Benim için moda nedir? Benim için moda insanın kendine yakışanı giymesidir.  Moda trendlerini örnek alarak gibi bir giyim anlayışım yok. Beni iyi hissettirecek kıyafetleri giymeyi tercih ediyorum. İnsanlar modaya uymak adına kendine yakışmayan, kendisini ifade edemeyen kıyafetler giyiyorlar.

Ben moda dediğimde aklıma ilk gelen elbisedir. Elbiseler; tek omuz elbiseler, dantel elbiseler, uzun şifon elbiseler, kot elbiseler… Ben bugün size uçuşan şifon elbiselerden bahsedeceğim. Renk renk şifon elbiseler yaz modasında şık bir tarzı destekliyor. Ayrıca günümüz trendlerinde hem şık hem de spor olmanın oldukça yükselişte olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu nedenle şifon elbiseleri günlük bir tarzı yansıtmak için seçecekseniz eğer daha spor çanta ve ayakkabılarla kombinlemeyi de göz ardı etmemek lazım. İlla spor bir tarzla da dikkat çekmek gerekmiyor, iddialı bir tavrı da elden bırakmamakta mümkün. Şifon elbiseleri özel davetlerde de kullanabilirsiniz. Akşam davetlerinde bu elbiseleri dekolte ile bir araya getirince bayanların daha da çekici görünmesini sağlıyor. Tabii ki elbisenize uygun saç, makyaj, çanta, ayakkabı, aksesuarlarda büyük önem taşıyor. Bu elbise modellerinde boyundan bağlamalı, straplez, askılı ve fırfırlı modeller de çok ilgi görüyor.

Moda denince aklımıza eminim ilk gelen modacımız Cengiz Abazoğlu’dur. Kendisi modayı şöyle tanımlıyor;

“Moda tuhaf bir sanat dalıdır. Üç ay önce yapılan sonra beğenilmemeye başlanır. Ben şanslı insanlardanım çünkü defilelerimde ticari bir kaygı olmayan kıyafetleri de yapmak gibi bir şansım var. Onlar da kostüm diye tanımlanıyor. Onun dışında katıldığım etkinliklerde koleksiyonum beğenilmeli, sipariş almalı, ilk ürün numunesi gibi aynı kalitede üretilip teslim edilmeli gibi önemli ayrıntıları var. Aslında bir orkestranın şefidir tasarımcı.” der.

Aynanın karşısında kendinizden hoşnut olduğunuz andaki halinizdir. Kimi zaman o dönemdeki moda diye anılan elbiseler içerisinde böyle hissedersiniz; kimi zamansa hiç de gündemde olmayan kıyafetlerle. Sizin kendinizi iyi hissetmeniz kendi modanızı oluşturmalıdır.

YORUMLAR

  1. Şifon elbise modelleri benim de yaz için favorim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir