Monster Marka Laptoplar (Bilgisayar) Türk Malı Mıdır?

Selamlar, yerli bilgisayar dünyasında en çok merak edilen sorulardan birisiyle karşınızdayız. Monster marka laptoplar Türk malı mı yoksa yabancı marka bir mal mı onu paylaşacağız.

Arkadaşlar monster bilgisayarlar son zamanlarda gerek televizyon reklamlarında gerekse internet reklamlarında sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Bu da ne kadar kaliteli bir firma olduğunun göstergesidir diyebiliriz. Haliyle insanlar bu reklamlarda görünce monster notebook markasının yerli malı mı yoksa yabancı bir marka mı olduklarını çok merak ediyorlar. Bu konuyu bu sorunun cevabını sizlere vermek için açtık.

Monster bilgisayar, Fokus Bilgisayar markası altında 2014 senesinde kurulan bir bilgisayar satışı yapan şirkettir. Monster bilgisayar laptop için gerekli parçaları yurt dışından başka firmalardan sipariş edip Türkiye’ye getirmektedir. Sonra da parçaları burada birleştirip monster markası altında satışa sunmaktadır. Yani Monster markası Türk malıdır.

Ama dediğimiz gibi içerisindeki parçalar yabancı markalara aittir. Monster bilgisayar burada parçaları birleştirip satış yapmaktadır. Şirkete %100 güvenebilirsiniz. Bizzat 2 yıl önce internetten online sipariş verdim ve sorunsuz bir şekilde evime kadar getirildi. Güzel paketlenmiş haliyle gelmişti. Ayrıca bilgisayarda bir arıza olduğunda anında kargolayıp Kadoköy’deki şubesine gönderebilir ve tamir edildikten sonra evinize tekrar geri yollattırabilirsiniz.

Monster laptopların en önemli özelliği de parçalarına göre fiyatının uygun olmasıdır. Aynı parçaya sahip laptopları kıyasladığınızda Monster markalı laptopların diğer markalara göre epey ucuz olduğunu sizler de görebilirsiniz. Buradan monster’ın resmi web sitesine gidip ürünlerine bakabilir ve diğer laptoplarla kıyaslama yapabilirsiniz.

Son olarak tekrardan yazalım. Monster bilgisayar bir Türk markasıdır. Bu yüzden isminden dolayı aklınız karışmasın. İsmi yabancıdır ve Türkçe karşılığı “canavar” anlamına gelmektedir. Ama dediğimiz gibi tamamen yerli markasıdır diyebiliriz.

Yazımızın sonuna geldik umarız faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir