Muharrem Ayı Hilali Görüldüğünde Okunacak Dua

Ayı Hilal şeklinde gören kişiler tekbir getirerek 30 kere Fatiha-i Şerife okurlarsa Allah-u Te’ala (c.c.) onu, okuduğu o ay boyunca hıfzında ve emanında saklar. Diğer hilal görme dualarına Cübbeli Ahmet Hocanın “Ramazan-ı Şerif Risalesi” ‘nin ilk kısımlarından ulaşabilirsiniz.Ek olarak bu duaların okunmasında çok büyük faydalar vardır.

Peygamber Efendimiz Rasulullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem) “Muharrem hilalini gördüğünüz zaman şöyle deyin” buyurmuştur;

Muharrem Hilali Görüldüğünde Okunacak Dua Bu Şekildedir;

Yeni seneye, yeni aya, yeni güne ve yeni saate merhaba.Yanımda hazır bulunanlara, özellikle iki yazıcı meleğe merhaba. Ey melekler benim amel defterime; ‘Rahman ve Rahim olan Allah’ın ismiyle! Ben şuna dair şahitlikte bulunuyorum ki; gerçekten Allah’tan başka hiçbir ilah yoktur, O tektir, hiçbir ortağı yoktur. Şuna da şahitlik ederim ki hiç şüphesiz Muhammed O’nun kulu ve Rasıludür.Muhakkak ki cennet de haktır, cehennem de gerçektir. Kıyamet gelecektir, onda hiç şüphe yoktur ve gerçekten Allah kabirlerde bulunanları diriltecektir’ diye yazın.

Not=Muharrem ayının ilk akşamı hilali gördüğünüz zaman yukarıdaki resimde bulunan Arapça duayı okuyabilirsiniz.Muharrem ayının ilk akşamı bu sene miladi olarak 20 eylül 2017’e tekabül etmektedir.

Herkese hayırlı ilimler dileriz.Allah hepimizin dualarını kabul eylesin inşallah amin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir