Nvidia Diğer Kurulumları Tamamlayıp Tekrar Deneyin Hatası Çözümü

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere nvidia ekran kartı kurulumunda vermiş olan “diğer kurulumları tamamlayıp tekrar deneyin” hatasının çözümünü paylaşacağız.

En iyi ekran kartlarından birisi olan Nvidia ne kadar iyi olsa da windows 10 ile birlikte bazı zamanlar uyumsuzluk problemi yaşayabiliyor. Bunlardan birisi de nvidia ekran kartını yüklerken vermiş olduğu “Başka kurulumlar sürüyor. Diğer kurulumları tamamlayıp tekrar deneyin” hatasıdır. Hatanın örnek bir ekran görüntüsünü aşağıya paylaşalım.

Evet arkadaşlar hatamız üstteki resimdeki gibidir. Aslında birde nvidia kurulum ekranında da böyle bir hata veriyor. Onun resmini ekleyemedik ama aynı hata yazmaktadır. Peki bu hatanın çözümü için ne yapmamız gerekiyor şimdi sizlere onu anlatalım.

Hatanın Çözümü;

1-) Öncelikle arkadaşlar böyle bir hata alırsanız ilk olarak arka planda çalışan nvidia ile alakalı tüm programları kapatın ve ardından kurulumu tekrar başlatın.

2-) İkinci yöntem olarak bilgisayarınızı reset atıp tekrar başlatın ve kurulumu tekrar açın.

3-) Son olarak ise bu 2 yöntem olmazsa ki olmayabilir bizde de böyle olmuştu. O zaman yapmanız gereken son çare nvidia, geforce vb. ekran kartıyla alakalı tüm sürücüleri bilgisayarınızdan silmektir. Ardından nvidia’nın resmi web sitesine girip en baştan güncel ekran kartınızı yükleyin. Sonrasında kurulumu tekrar başlatın. Bu sefer böyle bir hata almayacaksınız bizde dediğimiz gibi böyle düzeldi.

Nvidia geforce ekran kartı başka kurulumlar sürüyor hatasının çözümü bu şekildedir. Umarız işinize yarar. Yine de bir sorunla karşılaşırsanız yardımcı olmamız açısından lütfen yorum kısmından yazınız. Teşekkürler.

YORUMLAR

  1. nvidia ıle ılgılı program yok yoneticide acık uygulama yok ama hala hata devam edıyor torrent oyun ındırıyorum ama acamıyorum farklı yerlerden ındırdım gene olmadı yardım plss ustalar

    1. Hocam yanlışınız var nvidia yüklü olmadan bu hatayı nasıl alıyorsunuz ki yani hatayı almanız için bildiğimiz kadarıyla PC’de nvida programı zaten var olması gerekiyor. Konuda bahsedildiği gibi silip tekrar kurulum yaparsanız büyük ihtimalle sorun çözülecektir çünkü aynısı bizde de olmuştu.

  2. arka planda olan nvdia ile ilgili her şeyi kapattım tekrar denedim aynı hatayı veriyor denetim masasından kaldırıyaım dedim kaldırırkende aynı hatayı veriyor kaldıramıyorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir