Online Oyunlarda Ticaret Yapmak

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere online oyunlardaki ticaretin nasıl yapıldığından bahsedeceğim.

Silkroad,metin 2,knight gibi online oyunlarda ticaretin önemi bir hayli büyüktür.Bu tür oyunlarda herkes level kasma peşindedir.Ama gel gelelim ticaretin önemini kimse bilmiyor. Ticaret yaparsanız paranızı kısa sürede katlayabilirsiniz.Bu sayede oyunda istediğiniz eşyaları(itemleri) vb. alabilirsiniz.Sonrada level kasmaya başlarsınız.

Şahsen ben oynadığım zamanlarda silkroadda ticaret yapmaya bayılıyordum.Ucuzdan alıp pahalıya satmak gibisi yok oyunda.Öyle olunca aylar içerisinde paranızı katlayabiliyorsunuz.Tabi ticaret yapınca level olarak geri kalıyorsunuz ama zevk meselesi bu işler.Ben yaklaşık 5 sene silkroad oynadım.Oyuna başladığım dönemden arkadaşlarım ben bıraktığımda maksimum seviyeye ulaşmışlardı yani 120 levele 🙂

Ama ben hala 80 levellerde sürünüyordum.Çünkü ticaret yapıyordum.Oyuna asla para yatırmam.Sizlere tavsiyemde online oyunlara para yatırmayın.Ticaret yaparak kazandığınız 1-2 m(oyun parası) bile sizlere çok zevk verir.

Şimdi de sizlere silkroadda nasıl ticarete başladığımı anlatayım. Oyuna başladığımda elimde hiç bir item yoktu.Her nasıl elime geçtiyse tam hatırlamıyorum şuan oynayanlar bilirler elixir protector ile ticarete başlamıştım.1 elixir ile neler neler yapmıştım öyle.

İlk önce elixir protector ile oyundaki ilk takasımı yüksek level biriyle yapmıştım ve takas yaptığım itemi alıp yüksek fiyata satmıştım.Böylelikle ucuza alıp pahalıya satma fonksiyonunu sürekli gerçekleştirdim.Kısa sürede elimde bir hayli meblağ olmuştu.Ara sıra level de kasıyordum elbet ama oyunu oynamamın asıl amacı ticaret yapmaktı.Çünkü çok seviyordum.

Birde oyunda her perşembe günü ismi garip bir adam çok ucuzdan seal of star(sos) itemleri satıyordu.Bende fırsat bu fırsat deyip hepsini satın alıyordum.Büyük ihtimalle bot çarı olabilirdi bu.Perşembe günü aldığım itemleri hafta sonu 4-5 katına pazarda satıyordum ve hepsini de çekiyorlardı.İşte o zaman ticaret yaptığım için mutlu oluyordum.Böylelikle online oyunlarda ticaretteki ana kural “ucuza alıp pahalıya satmaktır.” diyorum ve yazımın sonuna geliyorum.Herkese iyi günler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir