Oyunlarda NT Nedir, Ne Demek? LoL, Valorant, CS GO’da “NT” Ne Demektir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere League of Legends’da, CS GO’da, Valorant’ta kullanılan “nt” ifadesi veya kısaltması ne demektir onu anlatacağız.

Online oyunlarda özellikle LoL, CS Go, Valorant gibi turnuvalı online oyunlarda sunucular bazı kısaltmalar kullanırlar. Bu kısaltmalardan birisi de “nt” kısaltmasıdır. NT kısaltması İngilizce bir kısaltmadır ve sadece yabancı sunucular değil Türkçe spikerler (sunucular) de bu kısaltmayı maç anlatımı esnasında sıklıkla kullanmaktadır. Şimdi sizlere nt ne demektir kısaca bahsedelim.

Valorant, CS GO, LoL’de NT Ne Demektir? NT Kısaltmasının Açılımı Nedir?

NT kısaltmasının açılımı “Nice Try” demektir. Yani Türkçe anlamıyla “İyi deneme” manasına gelmektedir. Oyunlarda kullanılan “nt” kısaltmasının açılımı “nice try” ifadesidir. Yani Nice try’ın baş harfleri nt kısaltmasını oluşturuyor. İngilizce bir kısaltmadır ve açılımı “iyi deneme” , “güzel deneme” gibi anlamlara geliyor. Özellikle League of Legends oyununda maç anlatımı sırasında spikerler bu kısaltmayı sıklıkla kullanabiliyor.

  • NT açılımı ==>Nice Try” (İyi Deneme)

Eğer bir oyunda maçı anlatan sunucu oyunda bir sahneye “nt” demişse orada player güzel bir deneme yapmış demektir. Örnek vermek gerekirse diyelim ki League of Legends oyununda ormancı Baron’u çalmak için hamle yaptı fakat son anda çalamadı ama bu hareket spiker tarafından beğenildi yani güzel bir deneme oldu. İşte burada maçı anlatan sunucu bu hareket için “nt” ifadesini kullanır. Yani aslında bu hareket ile ormancı baronu çalamasa bile iyi denemeydi anlamına gelmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir