Para Kazandıran Canlı Bilgi Yarışması Oyunları Nelerdir? (Hadi, Eleq vb.)

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere son zamanlarda popüler olan canlı bilgi yarışması oyunları hangileridir ülkemizde kaç tane vardır onları ve detaylarını paylaşacağız.

Bilgi yarışmaları her zaman ülkemizde ilgi görmüştür. Üstelik canlı yayınlanan bilgi yarışmaları olunca bir başka ilgi duyuluyor. Son zamanlarda Hadi bilgi yarışmasına bir de Türk Telekom’un Eleq yarışması da dahil olunca özellikle öğrenci arkadaşlar bu uygulamalara girerek ücretsiz para kazanabiliyorlar. Gerçekten bazı zamanlar çok büyük paralar kazandırıyor. Mesela bir gün Hadi yarışmasında 20 bin tl lik ödülde kimse kazanamamıştı. Yani 1 kişi kazansaydı 20 bin tl’nin sahibi olacaktır. Sizler de bu yüzden bu fırsatları kaçırmayın deriz.

Şimdi lafı fazla uzatmadan ülkemizde şuanda aktif olan canlı bilgi yarışmaları oyunlarını ve detaylarını paylaşalım.

1-) Hadi;

Hadi bilgi yarışması haftanın her günü saat 20:30‘da telefonlar üzerinden (ios veya android) canlı şekilde yapılmaktadır. Genelde her gün 6000 tl para kazandırmaktadır. Fakat bazı günler sponsorlar sayesinde bu miktar 20 veya 60 bine kadar çıkabiliyor. Ayrıca bazı günler Hadi yarışması öğlen saat 12:30‘da ve akşam saat 19:30‘da da olabiliyor. Yarışmayı genelde Müge Boz ve Merve Toy sunmaktadırlar.

Şimdi gelelim yarışmanın detaylarına. Yarışmada ortalama 10-15 soru oluyor. Kazanan kişilere ise para bölünüyor. Mesela 10 bin kişi 6 bin tl lik oyunu kazandı diyelim. Bu durumda herkes eşit olarak 0.60 kuruş kazanmış olur. Yarışmada herkesin 10 saniye süresi oluyor ve sorularda 3 tane şık mevcuttur. Haliyle biraz hızlı olmakta fayda var. Fakat bilmediğiniz soru çıkarsa artık %33.33 şans ile sallarsınız tutarsa yarışmaya devam edersiniz. Birde mesela bir evde eğer 3 tane telefonunuz varsa hepsinden aynı anda bağlanın. Arada kaldığınız şık olursa hepsinde farklı işaretleyin. Haliyle birisi doğruyu bilmiş olur. Böylelikle yarışmaya devam edebilirsiniz 🙂

Yarışmaya andorid ve ios telefonlarından katılabilirsiniz. Tabii ki öncelikle uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Android için buradaki link ve ios için buradaki linkten yarışmayı telefonlarınıza yükleyebilirsiniz.

Son olarak yarışmaya bizim referansımızdan buradaki “furkann81” kodu ile kaydolursanız seviniriz. Sizler de bu şekilde referans kodunuzu başkalarına yollayın ve onların kayıt olmasını sağlayın. Böylelikle size +1 joker hakkı gelmiş olur.

NOT = Sizler de referans kodunuzu bu konu altından yorum kısmından paylaşabilirsiniz. Böylelikle diğer üye olacaklar da sizin kodunuzu kullanabilir.

2-) Eleq;

Bir diğer canlı bilgi yarışmasının ismi de Eleq‘dir. Eleq Türk Telekom alt yapısında olan bir bilgi yarışmasıdır. Bu da aynı Hadi gibi ücretsiz para kazandırmaktadır. Tabii ki bu yeni olduğu için şimdilik düşük miktarda ödüller veriyor. Fakat ilerleyen zamanlarda büyük ihtimalle aynı Hadi gibi yüksek meblağlar verecektir.

Eleq yarışması da andorid ve ios platformlarından oynanmaktadır. Android olarak indirmek için buradaki siteye girebilirsiniz. Aynı şekilde Apple ios telefonlar için de buradan uygulamayı temin edebilirsiniz. Aynı şekilde bu yarışma için sizin de referans kodunuz varsa yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

NOT = Son olarak yarışmalarda bazı joker soruları oluyor. Bu soruların cevapları ipucu adı altından yarışmaların sosyal medya hesaplarında paylaşılıyor. Hadi ve Eleq’i sosyal medyada takip ederek ipucu sorularının cevaplarını öğrenebilirsiniz.

Şimdilik aktif olan canlı bilgi yarışması oyunları bu şekildedir. Bu oyunları oynayarak güzel paralar kazanabilirsiniz. Herkese şimdiden bol kazançlar dileriz iyi yarışmalar…

YORUMLAR

  1. Benim de referans kodum akbas0 uygulamayı indirirken isteğe bağlı referans kodu ister.

  2. bu eleq ödeme yapıyor mu?

    1. Eleq Türk telekom alt yapısında bir yarışma olduğu için ödemeleri yapıyor diye biliyoruz. Fakat internetten baktığımız kadarıyla ödemeler geç yapılabiliyor. Yine de eleq firmasını arayarak detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir