Parfüm Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfüm yüzyıllardan beri önce bayanların sonra da erkeklerin oldukça ilgilendikleri konulardan bir tanesi olmuştur. Günümüzde bu işin uzmanı olmuş pek çok insan bulunmaktadır. Sizin de yakın çevrenizde böyle insanlar varsa parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler neler kendilerinden öğrenebilir ya da bu yazıyı dikkat bir şekilde okuyabilirsiniz.

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenlerin en başında bu işin biraz zaman ayırmanız gerektiğine dikkat etmeniz. Aynı gün içinde arka arkaya ve çok sayda parfüm denemeniz günün sonunda yanlış bir seçim yaparak yanlış parfümü satın almanız demektir. İnsan beynin en çok yer eden şey kokulardır. Bu yüzden insan bir kokuyu kokladıktan sonra bu kokunun etkisi saatler hatta günler boyunca insan beyninden çıkmaz. Beyinde bir koku varken üzerine değişik bir koku denemek bu iki kokunun karışması demektir. İki parfüm denedikten sonra ortaya çıkan koku bu iki parfümün karışımı olacaktır. Siz bunu ikinci parfümün kokusu sanarak satın alırsınız. Ancak ertesi sabah sürdüğünüzde çok defa farklı bir parfüm ile karşılaşırsınız.

Her Ten İçin Ayrı Parfüm

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında bir diğer konu da parfümlerin ten rengine göre farklılık göstermesi. Bu durum size ilk başta garip gelebilir ancak her parfüm her tende güzel kokmaz. Bunu belirlemek için parfüm aldığınız yerdeki görevliler size yardımcı olacaktır. Açık tenli insanlar üzerinde güzel bir koku saçmayan parfüm koyu tenli insanlar üzerinde çok daha etkileyici bir koku bırakabilir.

Parfümü Bileğinize Sıkarak Deneyin

Bu aslında insanlar tarafından bilinen bir durumdur. Ancak pek çok insan neden böyle yapıldığını bilmez. Parfüm alırken bileğe sıkılması alışkanlık olduğu için yapılan bir davranıştır. Bu şekilde yapılmasının tek sebebi ise parfümün bileğin üzerindeki atar damara sıkılması ve bu şekilde burada bulunan kan kışı sayesinde vücudun her yerine dağılmasından dolayıdır.

Bir Arkadaşınızla Gidin

Parfüm alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en çok karşılaşılan konulardan bir tanesi de kararsız kalınmasıdır. Tek başınıza parfüm almaya gittiğinizde mutlaka birisinin sizi ikna etmesini beklersiniz. Diğer türlü karar vermeniz saatler alır. Bu yüzden sizi ikna edecek biri olmasını istiyorsanız bunu tarafsız bir şekilde sizi parfüm almaya zorlamayan birisinin yapması gerekmekte. Bu kişi de fikirlerine güvenebileceğiniz ve sizi doğru şekilde yönlendirecek bir kişi olmalıdır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir