Pasaportsuz Gidilen Ülkeler Hangileridir?

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere Türkiye’den pasaportsuz bir şekilde gidilebilen tüm ülkelerin isimlerini paylaşacağız.

Ülkeler arası ulaşım yapmak için veya gezmek için vizeye veya pasaporta ihtiyaç duyulmaktadır.Türkiye’den vizesiz ziyaret edilebilen ülkeler çok olsa da pasaportsuz ziyaret edilen ülkelerin sayısı oldukça azdır.Peki Türkiye’den hangi ülkelere pasaportsuz ve sadece kimlik kartıyla birlikte gidilebilir şimdi o ülkeleri ve detayları paylaşalım.

1-) Gürcistan;

Gürcistan Türkiye’nin kuzeydoğudaki komşu ülkesidir.Bu ülkeye gitmek için pasaporta gerek yoktur.T.C. kimlik kartınızla birlikte bu ülkeye rahatlıkla giriş yapabilirsiniz.Ayrıca bu ülke vize de istemiyor.Yani hem vizesiz hem de pasaportsuz ziyaret edilebilen bir ülkedir.

2-) Ukrayna;

İkinci olarak pasaport istemeyen bir diğer ülke de Ukrayna‘dır.Bu ülkeye de aynı şekilde hem vizesiz hem de pasaportsuz gidilebiliyor.Sadece kimlik kartınızla bu ülkede rahatlıkla seyahat edebilirsiniz.

3-) KKTC(Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti);

Son olarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘ne de pasaportsuz şekilde gidilebiliyor.Buraya da sadece T.C. kimlik kartımızla giriş yapabiliyoruz.Ayrıca KKTC’ye gidilirken vize de gerekmemektedir.

NOT = Bu ülkeler hem pasaport hem de vize istemeyen ülkelerdir.Yani sadece kimlik kartınızla bu ülkelere giriş yapabilirsiniz.

NOT 2 = Bazı kaynaklara göre bu ülkelerde vizesiz olarak belli bir gün sayısı kalınabiliyormuş.Yine de tam detaylı araştırıp öyle seyahat etmenizi öneririz.Fakat konuda da dediğimiz gibi bu ülkeler kesinlikle pasaport istemiyor.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar bu 3 ülkeyi sadece T.C. kimlik kartınızla birlikte pasaport olmadan ziyaret edebilirsiniz.Umarız yazımız faydalı olmuştur.Herkese iyi seyahatler iyi gezmeler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir