Paypal Alternatifi Online Ödeme Yöntemleri

Merhabalar arkadaşlar bildiğiniz üzere paypal Türkiye’de 6 Haziran’dan itibaren kullanımdan kalkacak.Detaylı bilgiye paypal websitesinin anasayfasından ulaşabilirsiniz..Haliyle insanlar paypala alternatif internetten online ödeme yöntemleri arıyor.Bu yazımda sizler için paypala alternatif olabilecek güvenilir ödeme yöntemlerini paylaşacağım.

Maddeler halinde kısa kısa açıklayayım.

1-) WebMoney;

Öncelikle paypala ilk olarak en alternatif ödeme yöntemi “webmoney” diyebilirim.Çünkü hem Türkçe dil desteği mevcut hem de oldukça güvenilir bir sitedir.Ayrıca sitenin 5 dili var ve bunlardan birisi Türkçe’dir.Sitede paypal gibi istediğiniz zaman bankalardan para atabiliyorsunuz yada internette kazandığınız paraları webmoneye transfer edebiliyorsunuz.Sonrasında istediğiniz ödeme yöntemlerine aktarabiliyorsunuz.Tabii ki komisyon kesiyor.Komisyon almayan sistem yok gibi bir şey.Paypal bile komisyon kesiyordu.Daha detaylı bilgi için webmoney websitesini ziyaret edebilirsiniz.

2-) Payeer;

Payeer’in Rusça ve İngilizce dil desteği mevcuttur.Bu dillerden anlarım derseniz burayı da kullanabilirsiniz.Bu sistem de paypal gibi dünyanın neresinde olursanız olun anında para gönderip alabileceğiniz bir online para sistemidir.Paypala alternatif olarak kullanılabilir.

3-) Payza;

Payza İngilizce dil desteği olan paypal tarzında bir sistemdir.Paypal kapandıktan sonra Payza kullanımına geçenler olabilir.Hem isim açısından paypala benzerliği hem de olumlu yorumlara sahip olması nedeniyle güvenilir bir sistem diyebiliriz.

4-) Qiwi Wallet;

Bu ödeme yöntemi de aynı şekilde Rusça ve İngilizce dil desteği veriyor.Son zamanlarda oldukça popüler halde kullanılmaya başlandı.Maalesef Türkçe dil desteği bulunmuyor ama yinede oldukça güvenilir bir ödeme sistemidir.

5-) Skrill;

Son olarak aklıma gelen en güvenilir ödeme yöntemlerinden bir diğeri ise Skrill’dir.Skrill’in Türkçe dil desteği mevcuttur.Skrill ile çoğu alışveriş sitesinden istediğiniz gibi ticaret yapabilirsiniz.Aynı şekilde arkadaşlarınızdan veya akrabalarınızdan ödeme alabilirsiniz.

Benim şimdilik önerebileceğim bunlardır.İlerde daha iyileri çıkarsa listeye eklerim.Herkese kolay gelsin.

YORUMLAR

  1. Merhaba, Paypal’a alternatif olarak Raklet’i kolaylıkla kullanabilirsiniz. http://blog.raklet.com/tr/paypal-turkiyeden-cekiliyor-peki-simdi-ne-yapmali/

  2. Admin bu yazım size, merhabalar. gürcistanda yaşayan biriyim şu anda sizin gibi bir site sahibi ile anlaştım. dilerseniz sizde bir yazı yayınlayarak aracılık yapabilirsiniz. düşünürseniz mail atmanız yeterli. gerekli detay ve bizimle çalışan arkadasın sitesini size verebilirim

    1. Mail yolladım tarafınıza dönüş bekliyorum detaylarıyla birlikte.Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir