Penaldo ne demek? Cristiano Ronaldo’ya neden Penaldo deniliyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Penaldo ne demek, ne anlama geliyor onu anlatacağız.

Penaldo ifadesi Twitter, Facebook, İnstagram, Youtube, Reddit vb. gibi sosyal medya platformlarında karşımıza etiket olarak çıkabiliyor. Bu ifade sizin de tahmin ettiğiniz gibi dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile alakalıdır. Peki, penaldo nedir, ne demek, ne anlama geliyor şimdi sizler için kısaca anlatalım.

Penaldo Nedir?

Penaldo, Cristiano Ronaldo’ya takılan bir takma addır diyebiliriz. Bu ifade genellikle Cristiano Ronaldo’nun penaltıdan attığı gollerden sonra söylenir. Örneğin, Ronaldo bir maçta 3 gol attı diyelim. Bu gollerin de en az ikisi veya üçü penaltıdan oldu diyelim. İşte bu durumda sosyal medya kullanıcıları Ronaldo’nun kolay gol attığını belirtmek amacıyla “Penaldo” etiketini kullanırlar. Yani tamamen C. Ronaldo’yu eleştirmek amacıyla kullanılan bir ifadedir.

Açılımına gelecek olursak Penaldo = Penaltı + Ronaldo demektir. Yani Penaltı kelimesinin ilk üç harfi ‘PEN’ ile Ronaldo’nun son dört harfi ‘ALDO’ birleştiğinde Penaldo oluyor. Dediğimiz gibi penaldo, C. Ronaldo’nun penaltıdan gol attığını ifade etmek maksadıyla sosyal medyada yazılmaktadır.

C. Ronaldo’ya Neden Penaldo Deniliyor?

C. Ronaldo bazı maçlarda çok sayıda penaltıdan gol attığında özellikle Barcelona fanları, yani Messi hayranları Cristiano Ronaldo’nun penaltıdan gol kastığını belirtmek için böyle bir ifade kullanıyor. Tamamen mizah amaçlı bir kullanımdır diyebiliriz. Ronaldo’nun sürekli penaltıdan gol attığını, bunun da kolay goller olduğunu ve büyütülmemesi gerektiğini savunanlar ‘#penaldo‘ etiketi ile gönderim paylaşabiliyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir