Perpa’nın açılımı nedir? PERPA ne demektir? Nerede bulunur? Haritadaki yeri

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazıda sizlere Perpa’nın ne demek olduğunu, açılımının ne olduğunu anlatacağız.

PERPA’yı çoğu kişi metrobüs durağı olan Darülaceze-Perpa durağından bilmektedir. Fakat buradaki Perpa’nın bir açılımı var. Peki bu açılımı nedir şimdi detaylı öğrenelim.

Başlıklar

PERPA’nın Açılımı Nedir?

Perpa’nın açılımı “Perşembe Pazarı” demektir. Yani “Perşembe Pazarı” kelimelerindeki perşembenin ‘Per’ harfleri ve pazarın ‘Pa’ harfleri birleşerek Perpa’yı oluşturmaktadır. Kısacası Perpa perşembe pazarı anlamına geliyor. Perşembe pazarının kısa yazılışı PERPA kısaltmasıdır.

Perpa Nedir? Ne Demektir?

Perpa, İstanbul’un Şişli ilçesinde yer alan birçok ürünün satıldığı bir ticaret merkezidir. Açılımı “Perşembe pazarı” demektir. Perpa’da daha çok elektrik ekipmanları satılmaktadır. Fakat Perpa ticaret merkezinde kuaför, avukatlık bürosu, restoran, çiçekçi, kargo firması vb. birçok dükkan ve çeşitli ürün satışının yapıldığı dükkanlar da bulunmaktadır. Perpa’da toplamda 4500 dükkanın yer aldığı söylenilmektedir.

Perpa Nerededir? Haritadaki Yeri Neresidir?

Perpa İstanbul’un Şişli ilçesinde yer almaktadır. Adresi şu şekildedir:

Perpa Adres : Halil Rıfat Paşa, Yüzer Havuz Sk. No:1/1, 34384 Şişli/İstanbul

Perpa metrobüs

Perpa’ya en kısa yoldan metrobüs ile gidilebilir. Yukarıdaki haritada gördüğünüz gibi “Darülaceze-PERPA” metrobüs durağında inerek PERPA’ya gidebilirsiniz. Metrobüsten indikten sonra biraz yürüme ile oraya ulaşabilirsiniz.

Şimdi Perpa’nın haritadaki yerini paylaşalım.

Perpa haritadaki yeri

Aşağıdaki harita ise Türkiye’den görünümüdür.

Perpa Türkiye üzerinden gösteri

Yazımızın sonuna geldik. Bu yazıda sizlere PERPA hakkında kısaca bilgiler vermiş olduk. Umarız yararlı olur. Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir