PlayStation 4 (WS-37501-6) Hata Kodu Çözümü

Merhabalar bu yazımızda sizlere PS4 cihazlarda verilen “WS-37501-6” hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Playstation 4 cihazlarında bazı hatalar alabiliyoruz. Bunlardan birisi de “WS-37501-6” hatasıdır. Bu hatayı aldığınızda endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü hata dahili sunucu hatasıdır. Yani sunucuya bağlanırken oluşan bir hatadır. Hatayı verdiğinde ekranda aşağıdaki gibi bir bildirim çıkar.

Dahili sunucu hatası.
Sunucuya bağlanırken bir hata oluştu.

Şimdi bu hatanın çözümü için neler yapmamız gerekiyor onu anlatalım.

1-) Hatanın çözümü için öncelikle sistemi yeniden başlatın. Çünkü bu hata sunucu kaynaklı bir hata olduğundan bir çakışma sorunu olmuş olabilir. Bu sebeple playstation 4 cihazınızı yeniden başlatırsanız hatanın çözülme ihtimali vardır.

2-) Eğer sistemi yeniden başlattıktan sonra hata devam ederse sunucuda bir problem olmuş olabilir. Yani PlayStation 4 cihazlarında güncelleme yapılıyor olabilir. Bu yüzden hata düzelene kadar beklemeniz gerekmektedir. Ortalama bir iki saat beklemeden sonra tekrardan cihazı açarsınız. Böylelikle güncelleme son bulunca hata da düzelmiş olur.

Bu şekilde WS-37501-6 hatasının çözümünü yapabilirsiniz. Ayrıca ps4 cihazlarda ws ile başlayan buna benzer hata kodlarıyla karşılaşıyorsanız yine sunucu kaynaklı olabilir. Bu yüzden bu yazıda yazanları uyguladığınızda yine çözüme ulaşmış olursunuz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir