Power Point Slayt Sunumu Nasıl Hazırlanır?

Microsoft Power Point slayt sunumu için öncelikle Microsoft Office programlarını bilgisayarımıza yüklüyoruz.Zaten bu office programlarını yükleyince aralarında Microsoft Power Point programı bulunacaktır.

Programımızı bilgisayarımıza yükledikten sonra açıyoruz.Başlık ekleme yeri üstte olmaktadır ve alt tarafa da yazılarımızı ekliyoruz.Sadece yazı değil grafik,resim,tablo vs. istediğiniz her şeyi power pointe ekleyebilirsiniz.

power point 1

Bu kısımları rahatlıkla yapabilirsiniz.Zaten program Türkçe olduğu için kolay anlaşılıyor.Eğer yeni sayfa eklemek istiyorsanız sol taraftaki boşluktan farenizle sağ tuşa tıklıyorsunuz ve “Yeni Slayt” butonuna basıyorsunuz.

power point 2

Bu şekilde istediğiniz kadar slayt sayfası ekleyebilirsiniz.Bu ayarlamaları da yaptıktan sonra şimdi gelelim animasyon ve tasarım kısmına.

Programımızın üst menüsünden “Tasarım” kısmına tıklıyoruz.Tıkladıktan sonra karşımıza onlarca tasarım teması gelecektir.Onlardan istediğinizi seçebilirsiniz.

power point 3

Bu işlemi de yaptıktan sonra geriye animasyon geçişleri kalıyor.Bunu da yaptıktan normal bir sunum hazırlamış oluruz.

power point 4

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi programımızın üst kısmından “Animasyon” bölümüne giriyoruz ve oradan istediğimiz animasyon geçişini seçiyoruz.Tabii bu işlemler tek sayfa için geçerli oluyor.Her sayfa için ayrı ayrı animasyon geçişi yapabilirsiniz ki farklılık olsun daha şık görünsün.

Bu anlattıklarım power point slaytın en basit haldeki sunumudur.Programı inceleyerek daha profesyonel sunumlar da hazırlayabilirsiniz.Zaten program Türkçe olduğu için kullanışlıdır ve sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum.

Herkese iyi sunum hazırlamalar…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir