PPL Ne Demek? İngilizce “ppl” Kısaltmasının Açılımı Nedir?

Merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere İngilizce’de “ppl” kısaltması ne demektir, açılımı nedir ve Türkçe ne anlama geliyor onu kısaca anlatacağız.

İngilizce’de günlük hayatta biriyle mesajlaşırken kısaltmalar kullanılabiliyor. Bu açıdan İngilizce yazışmalarda bilinmesi gereken bazı kısaltmalar vardır. Bunlardan birisi de “ppl” kısaltmasıdır. Ppl kısaltmasını daha çok online oyunlarda, yabancı sosyal medya sitelerinde veya yabancı insanlarla mesajlaşırken karşıdaki kişinin kullandığını görebilirsiniz. Şimdi sizlere ppl nedir, neyin kısaltmasıdır, Türkçe anlamı nedir kısaca bilgi verelim.

İngilizce PPL Kısaltmasının Açılımı Nedir? PPL Ne Demektir?

İngilizce’de ppl kısaltmasının açılımı “People” demektir. Yani people kelimesindeki ppl harfleri bu kısaltmayı oluşturmaktadır. PPL’in Türkçe karşılığı ise “insanlar” anlamına geliyor. Bazı kaynaklara göre ppl ifadesi direkt olarak “kişi” anlamına geliyor. Yani bir yerde ppl yazılıysa o ya “insanlar” ya da “kişi, insan, birey” anlamını taşımaktadır. Fakat her halükarda ppl kısaltması kişi veya kişileri ifade etmektedir.

  • PPL açılımı ==> People ==> Türkçe’de insanlar anlamına gelir.

Google Translate’den baktığımızda ppl kısaltması “kişi” anlamına geliyor. Fakat dediğimiz gibi çoğu yerde bu kısaltmanın açılımı “people” yani “insanlar” olarak geçmektedir.

Buna ek olarak PPL kısaltmasının farklı açılımları da mevcuttur. Bir diğer açılımı ise “Private Pilot Licence” demektir. Bu ifadenin Türkçe karşılığı ise “Husûsî pilot lisansı” veya “Özel pilot lisansı” olarak bilinmektedir. Bunların dışında farklı açılımları varsa da en bilindik kısaltma ve açılımları bu şekildedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir