PS4 (PlayStation4) “Bir Hata Oluştu WS-37403-7” Hatası Çözümü

Herkese iyi günler dileriz arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere PS4 ve PS4 Pro’larda verilen WS-37403-7 hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

PS4 ve PS4 Pro dünyada en çok oynanılan konsol cihazlardan birisidir. PS4 ile bilgisayarda oynanabilen ve oynanamayan tüm oyunları oynayabilirsiniz. Fakat bazen Play Station 4 cihazları oyundayken veya cihazı yeni açarken hata verebiliyor. Bunlardan birisi de WS-37403-7 hatasıdır. Bu hatanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Hatanın yazılışı da aşağıdaki gibidir;

Bir hata oluştu.
(WS-37403-7)

“Bir Hata Oluştu WS-37403-7” Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

Bu hata genelde Play Station sunucularından dolayı olmaktadır. Yani bir nevi güncelleme de diyebiliriz. Hata ekrana geldikten sonra ortalama 1-2 saate sunucular kendiliğinden düzelmektedir ve PS4-PS4 Pro olduğu yerden çalışmaya devam etmektedir.

Yinede hızlı çözüm için yapmanız gerekenler şunlardır;

  1. Sistemi yeniden başlatın. Yani PlayStation4’ü kapatıp tekrar açın.
  2. Eğer hata hala devam ederse sunucuda bir sorun var demektir. Bu yüzden bir süre bekleyip PS4’ü yeniden açın.

Yani sorunun çözümü için herhangi bir şey yapmaya gerek yoktur diyebiliriz. Dediğimiz gibi 1-2 saat bekledikten sonra hata kendiliğinden düzelecektir. Çünkü tüm PS4 cihazlarda aynı anda bu hatadan olur. Tekrardan söyleyelim hatayı sunucu güncellemesi olduğundan dolayı vermektedir. Çözümü için beklemeniz gerekir.

Ayrıca bu şekilde yine “Bir hata oluştu.” ile başlayan ve “WS-37403-7” şeklinde sayıları farklı olan hatalar meydana gelebilir. Bu sorunların çözümü için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. Yani genelde Playstation sunucularından kaynaklı bir sorun olmaktadır.

İyi eğlenceler iyi oyunlar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir