Ramazan’ın Son Cuması Kılınacak Düşmanları Razı Etme Namazı

Herkese hayırlı günler dileriz.Bu yazımızda sizlere mübarek Ramazan ayının son cuma günü kılınacak olan düşmanları razı etme namazının tarifini paylaşacağız.Şimdiden Allah kılacağınız namazları kabul eylesin amin.

Şerhu Şir’ati’l-İslam” isimli kıymetli eserin müellifi Seyyid Ali Zade (Rahimehullah)’ın beyanı vechile; kişi kıyamet gününde düşmanlarını razı etmek niyetiyle, Ramazan ayının son cuma günü 4 rekat namaz kılıp;

1. rekatında Fatiha’dan sonra 11 kere İhlas Suresi,

2. rekatta Fatiha’dan sonra 3 kere Kafirun suresi ve 11 İhlas Suresi,

3. rekatta Fatiha’dan sonra 1 kere Tekasür, 11 kere de İhlas Suresi,

4. rekatta Fatiha’dan sonra 3 kere Ayete’l-Kürsi ve 25 kere İhlas Suresi okursa Allah-u Te’ala onu kabrin şiddetlerinden kurtarır ve davalarını kıyamet günü ondan razı kılar.

er-Risaletü’z-zevkiyye” isimli eserde zikrolunduğuna göre bu namaz Rasullullah (Sallallahu Aleyhi ve Sellem)‘den naklolunmuştur ve çok faziletleri vardır. Bu namaz senenin 6 günü; Aşura günü, Terviye günü, Arefe günü, Kurban Bayramı günü, Şa’ban’ın 15. (Beraat) günü ve Ramazan’ın son cuma günü kılınır.

Ramazanın son cuma günü 2018 yılında yani bu sene 8 haziran cuma gününe denk gelmektedir. İlerki senelerde ise son cuma günü hangi tarihe denk geliyorsa onu takvimden bulup o gün bu namazı kılabilirsiniz.

Detaylı bilgi için Lalegül dergisine bakabilirsiniz.Ayrıca bu namazın tarifi o dergiden alıntıdır.Eğer sorun teşkil ediyorsa(telif hakları vb.) tarifi kaldırabiliriz.Umarız bir sorun olmaz.Yinede sorun olursa iletişim sayfasındaki mail adresinden bize ulaşabilirsiniz.

Kaynak = Lalegül Dergisi / Cübbeli Ahmet Hoca

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir